تعداد بازدید : ۲۷۱
کد خبر : ۲۰۲۱۵۴
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: شفافیت معاملات بورس کالا از هر نوع معامله در بازار‌های مختلف و غیر رسمی بیشتر بوده و رشد هر چه بیشتر معاملات در بورس کالا بر شفافیت اقتصاد کشور می‌افزاید.

به گزارش بورس نیوز، شاپور محمدی درخصوص عرضه اموال مازاد بانک‌ها در بورس کالا اظهار کرد: بورس کالا از سال ۹۱ پلتفرمی را آماده کرد که حراج‌های تک محصولی در آنجا اتفاق می‌افتد؛ به طور معمول کالا‌هایی که در بورس کالا پذیرش می‌شوند کالا‌های همگن هستند که به دفعات هم مورد معامله قرار می‌گیرند، اما در مورد املاکی که بانک‌ها دارند، قرار است معامله یک بار انجام شود که این امکان در بورس کالا وجود دارد.

وی افزود: مقررات لازم برای میزبانی از املاک مازاد بانک‌ها در بورس کالا موجود بوده تا از یک سو، سرمایه‌گذاران برای خرید املاک بانک‌ها به یک مکان شناخته شده و رقابتی مثل بورس کالا مراجعه کنند و از طرفی این امکان برای بانک‌ها فراهم می‌شود تا املاک خود را به صورت کاملا شفاف به فروش برسانند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: این مساله، فرصتی مناسب برای بانک‌ها و بازار سرمایه به وجود می‌آورد تا افرادی که می‌خواهند در املاک سرمایه‌گذاری کنند به یک بازار رسمی و شفاف یعنی بورس کالا روی بیاورند. همچنین مزایای همزمان این اتفاق آن است که علاوه بر آزاد شدن منابع بانک‌ها به شکلی شفاف و رقابتی، یک گزینه جدید برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه نیز به میزبانی بورس کالا اضافه می‌شود.

محمدی گفت: امیدواریم به زودی نخستین ملک مازاد بانکی در بورس کالا معامله شود. شفافیت معاملات بورس کالا از هر نوع معامله در بازار‌های مختلف و غیر رسمی بیشتر بوده و رشد هر چه بیشتر معاملات در بورس کالا بر شفافیت اقتصاد کشور می‌افزاید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: