تعداد بازدید : ۷۶۰
کد خبر : ۲۰۲۳۵۸
رشد ۲درصدی سود خالص نسبت به سال گذشته محاسبه شد؛
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
بیش از ۶۰ درصد از هزینه مواد اولیه مصرفی مربوط به این ماده بوده و نرخ خرید لوبکات نسبت به ۶ماهه سال قبل افزایش در حدود ۱۰۰ درصدی داشته است

رشد ۲ درصدی سود خالص شرکت نسبت به سال قبل

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت نفت ایرانول در دوره ۶ماهه نخست سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده، موفق به کسب سود خالص یک هزار و ۶۳۶ میلیارد ریالی شده است. این سود نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲ درصدی را نشان می‌دهد.

این در حالی است، درآمد‌های عملیاتی ۶ماهه شرکت در این مدت با افزایش ۷۳ درصدی مواجه بوده است. جمع درآمد‌های محقق شده شرکت در این دوره به ۱۴ هزار میلیارد ریال رسیده و رشد درآمد‌های کسب شده شرکت از محل افزایش نرخ فروش محصولات شرکت کسب شده است.

علیرغم افزایش درآمد‌های عملیاتی شاهد تثبیت نسبی سودآوری شرکت در این دوره بوده‌ایم. علت این امر رشد سنگین هزینه تامین مواد اولیه شرکت بوده است. ماده اولیه اصلی مصرفی شرکت، لوب‌کات است. بیش از ۶۰ درصد از هزینه مواد اولیه مصرفی مربوط به این ماده بوده و نرخ خرید لوبکات نسبت به ۶ماهه سال قبل افزایش در حدود ۱۰۰ درصدی داشته است.

مقادیر فروش انواع روانکار داخلی و صادراتی در نیمه نخست سال جاری به ترتیب معادل ۱۷ و ۶۸ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۳۰ درصدی و افزایش ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد.

در هفته‌های اخیر شاهد کاهش نرخ مشتقات نفتی و از جمله لوب‌کات در بورس کالا هستیم. به طور قطع در صورت ثبات نرخ‌های فعلی لوب‌کات و عدم کاهش نرخ‌های فروش محصولات شرکت شاهد رشد سودآوری شرکت باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: