تعداد بازدید : ۱۵۷۵
کد خبر : ۲۰۲۳۷۳
سرپرست گروه صنعتی بارز در گفتگو با بورس نیوز:
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
موضوع افزایش قیمت بنزین امری تاثیرگذار بر بازار تمامی محصولات موجود بوده و همواره احتکار، کاهش عرضه و رشد نجومی قیمت‌ها را نیز در پی خواهد داشت.
 
 
به گزارش بورس نیوز، طی هفته‌های اخیر، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به کمبود لاستیک و تصمیم در جهت عدم توزیع این محصول در بازار عنوان کرد: می‌توان این موضوع را به بنزین ارتباط داد چرا که گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد بسیاری از بنکداران منتظر رسیدن اخبار نرخ دلار پس از افزایش قیمت بنزین هستند.

وی این امر را به مثابه احتکار دانست و گفت: خودداری از عرضه کالا بعد از افزایش قیمت بنزین مصداق بارز تخلف بوده و با آن برخورد خواهد شد.
 
 
بارز هیچ احتکاری ندارد
علی اکبر مشرفی، سرپرست گروه صنعتی بارز، اتهام احتکار را به این گروه لاستیک سازی رد کرد و افزود:انبار‌های این شرکت همواره در نیمی از مقدار خود قرار داشته و گزارش وضعیت آن‌ها هر روزه به وزارت صمت ارسال می‌شود پس اساسا این موضوع را تکذیب می‌کنم.

وی همچنین با اشاره به کاهش تولید تایر باری عنوان کرد: کاهش تولید به دلیل واردات بسیار زیاد بوده که این امر بازار را دچار مشکل کرده است. 

مشرفی "بارز" را تنها تولیدکننده لاستیک رادیال سیمی معرفی و اضافه کرد: امروز به شدت در فروش لاستیک خود دچار مشکل هستیم. 

وی ادامه داد: امید می‌رود که وزارت صمت در حوزه تولید، دید بهتری داشته و در جهت افزایش این امر اقدامات لازم را انجام دهد. 

سرپرست گروه صنعتی بارز میزان تولید این شرکت را ۱۱۰۰ لاستیک باری طی یک روز عنوان کرد و گفت: ما رکورد خود را در تولید شکستیم و امید می‌رود وزارت صمت با "کنترل واردات"و "ایجاد تعرفه بر واردات " از صنعت داخلی حمایت کند.

وی در پایان اضافه کرد: واردات همیشه امکان پذیر است اما؛ صنعت داخلی را با معضل روبه رو خواهد کرد و اگر این امر به تولید ضربه بزند، رفع این مشکل تا سال‌ها به طول می‌انجامد؛ امیدواریم با حمایت وزارت صمت شاهد رشد هر چه بیشتر تولید داخلی باشیم.
تعداد بازدید : 27
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: