تعداد بازدید : ۸۱۶
کد خبر : ۲۰۲۷۰۴
سرپرست گروه صنعتی بارز در گفتگو با بورس نیوز خبرداد:
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
میزان تولید بارز ۳۵۰ هزار لاستیک در کشور بوده و باید مابه التفاوت این دو رقم یعنی نیاز یک میلیون و دویست هزاری کشور و میزان تولید، صرف امر واردات گردد امری بدیهی است اما؛ متاسفانه طی چند ماه گذشته واردات بیش از نیاز کشور صورت گرفته و انبار‌ها مملو از لاستیک‌های چینی شده است.
 
واردات چینی، گریبان بارز را گرفت
 
علی اکبر مشرفی، سرپرست گروه صنعتی بارز به افزایش ظرفیت کارخانه‌های این شرکت اشاره کرد و به بورس‌نیوز گفت: با امر افزایش ظرفیتی و ایجاد پروژه‌ای حدودا ۵۰هزار تنی در کرمان موافقت شده ضمنا ظرفیت کارخانه کرمان نیز به دلیل وجود زیرساخت‌های لازم به حدود ۱۵۰هزار تن در آینده‌ای نزدیک افزایش خواهد یافت.

وی در خصوص لاسیتک‌های وارداتی و سهمیه‌ای رانندگان کامیون اظهار داشت: در ایران سالیانه بین یک میلیون و دویست هزار تا یک میلیون و چهارصد هزار لاستیک سنگین نیاز است.

مشرفی میزان تولید بارز را ۳۵۰ هزار لاستیک در کشور عنوان کرد و گفت: اینکه باید مابه التفاوت این دو رقم صرف رفع نیاز وارداتی گردد امری بدیهی است اما؛ متاسفانه طی چند ماه گذشته واردات بیش از نیاز کشور صورت گرفته و انبار‌ها مملو از لاستیک‌های چینی است.

وی به واردات عمده‌تر اشاره کرد و افزود: در این شرایط نظارت اداره استاندارد آنچنان که باید، صورت نگرفته و تایر‌هایی با کیفیت کم و قیمت ارزان‌تر وارد ممکلت شده و ایجاد مشکل می‌کند.
 
واردات چینی، گریبان بارز را گرفت

خودرو سازان به مصرف لاستیک سبز روی بیاورند
سرپرست گروه صنعتی بارز در خصوص تولید لاستیک سبز گفت: این لاستیک تعاریف بسیار دارد، می‌توان آن را به لاستیکی اطلاق کرد که در آن مواد آروماتیک مصرف نشده یا به لاستیکی مطرح شود که میزان مصرف سوخت و انرژی را کاهش می‌دهد. 

وی افزود: شرکت بارز ضمن عدم استفاده از مواد آروماتیک در تایر، جهت کاهش حدودا یک درصدی مصرف سوخت در ماشین، گام برداشته البته این امر به درخواست شرکت رنو زمانی که در ایران مشغول فعالیت بود انجام شده است.
 
مشرفی وضعیت تولید لاستیک سبز را خوب ارزیابی وعنوان کرد:امید می‌رود خودروسازانی، چون ایران خودرو، سایپا و دیگر فعالین این حوزه به سمت مصرف چنین لاستیک‌هایی سوق پیدا کنند؛ لازم به ذکر است که این لاستیک‌ها نسبت به بقیه قیمتی بالاتر خواهند داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: