تعداد بازدید : ۱۰۶۸
کد خبر : ۲۰۲۹۰۷
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
"سهام عدالت" باید وارد بازارسرمایه شود تا کارآمدی خود را نمایش بگذارد اما؛ اختلاف‌نظر‌های موجود منتقدان، به راحتی حل نمی‌شود.

سهام عدالت در ابهام قرار دارد و اختلاف نظرها به سادگی حل نمی شود

 

 

علی یوسفیان تحلیل‌گر و مشاور سرمایه‌گذاری شرکت سهم‌نگر در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، در خصوص آنکه انتشار اوراق  در "بورس" چگونه می‌تواند باعث رشد آن شود، اظهارکرد: در شرایطی که اقتصاد تولیدمحور با رکود همراه شده، انتشار اوراق می‌تواند مسبب تنوع در بازار و تامین‌مالی پروژه‌های تولیدی در کشور شود؛ توزیع اوراق می‌تواند حد سرمایه‌گذاری‌ها را در وضعیت مناسبی قرار دهد و باعث ایجاد جذابیت در بازار شود تا سرمایه‌گذاران بدانند زمانی که بازار سیر منفی را در پیش بگیرد، این سرمایه‌گذاران می‌توانند در دیگر بخش‌های بازار اقدام به سرمایه‌گذاری کنند و راه خروج سرمایه از "بورس" را در پیش نگیرند.

وی درخصوص خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی ادامه داد: ورود شرکت‌های دولتی به بازار می‌تواند روی دیگر اقدامات مثبت دولت در راستای روزهای منفی بازار باشد چراکه ورود شرکت‌های دولتی و خصوصی به بازار، تنوع را به بورس تزریق می‌کند؛ در روزهای مثبت بازارسرمایه، دولتی‌ها می‌توانند به جذابیت بازار برای سهامداران کمک شایانی بکند و از طرف دیگر در روزهای منفی، این اوراق‌ها هستند که می‌توانند در بازار فعال شوند.

کارشناس بازار سرمایه درخصوص ارائه سهام عدالت در بودجه سال آتی نیز ارزیابی داشت و افزود: شرایط و پرده از وضعیت ابهامی سهام‌عدالت تاکنون کنار نرفته و اختلاف‌های موجود بر این سهم‌ها به سادگی حل نمی‌شود زیرا همین اختلاف‌ها، باعث کندی عملکرد ورود به بازار بسیاری از شرکت‌های زیرمجموعه سهام‌عدالت شده است.

تحلیل‌گر و مشاور سرمایه‌گذاری شرکت سهم‌نگر درباره اینکه بحث عدالت با کارآمدی در تعارض است اشاره داشت و عنوان کرد: عده‌ای طرفدار سهام‌عدالت بوده و درخواستی مبنی بر عدم ورود این سهم‌ها به بازار دارند چراکه احتمال فروش بسیاری از سهامداران وجود دارد اما؛ برخی از دیگر کارشناسان نیز معتقدند، "سهام عدالت" باید سریعتر راه بورس را در پیش گیرد تا کارآمدتر عمل کند.

وی اضافه کرد: اختلاف نظر‌ها به راحتی حل نمی‌شود مگر اینکه عزم جدی‌ای برای تعیین وضعیت "سهام‌عدالت" وجود داشته باشد که به نظر نمی‌آید سهام عدالت محور بحث‌ها قرار گیرد، سهام عدالت برای سرمایه‌گذاران و دولتی‌ها از اهمیت چندانی برخوردار نیست و تاکیدی برای ورود آن به بازار سرمایه نمی‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: