تعداد بازدید : ۲۴۷۴
کد خبر : ۲۰۲۹۲۲
خوب‌ها و بد‌های هفته معرفی شدند؛
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
در هفته‌ای که شاخص کل رکوردشکن کرد تا خط بطلانی بر بسیاری از تحلیل‌ها بکشد، روند شاخص نشان داد که هنوز به حبابی بودن بازار سهام، اعتقاد راسخی وجود ندارد.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بازارسرمایه در هفته‌ای که سپری کرد توانست رکوردشکنی را چاشنی کار خود کرده به سطوح تازه‌ای تکیه زند و جای خود را در کانال ۳۳۹هزار واحدی مستحکم کند .

بر اساس این گزارش، دماسنج بورس تهران ۵درصد رشد را تجربه کرد و بازدهی ماهانه خود را به ۱۱درصد رساند، البته این روند برای سهامداران نسبت به سال گذشته،افزایش ۱۰۴ درصدی را به ثبت رسانده است.

جدال سرسخت

در این هفته، ۸۳درصد از نماد‌های حاضر در جریان معاملات، در مجموع سبزپوش بودند و در مقابل تلاش ۱۷درصد بازار برای خروجاز از ناحیه سرخ، کافی نبود.

جدال سرسخت

بر پایه این گزارش، از بین نماد‌هایی که رشد قیمت را در پرتفوی خود تجربه کردند، لقب پربازده‌ترین سهم هفته به "غپآذر" تعلق گرفت چراکه این سهم توانست نزدیک به ۲۸درصد بازدهی را برای سهامداران خود به ارمغان آورد.

از سوی دیگر، رتبه دوم به "تبرک" رسید که تنها یک دهم درصد کمتر از "غپآذر" رشد قیمت از خود برجای گذاشت و "سدور" با ۲۷درصد بازدهی، جایگاه سوم را از آن خود کرد؛ بنابراین، می‌توان گفت غذایی‌ها جزو صدرنشینان فهرست بازدهی هفته بودند.

جدال سرسخت

از سوی دیگر و با نگاهی به قرمزهای بازار می‌توان دریافت که سهامداران "غنیلی" متضررترین در بازار سهام بودند و حدود ۱۷درصد از سرمایه خود را تنها در عرض یک هفته، برباد رفته دیدند؛ "قشیر" نیز با ۱۵.۶درصد افت قیمت و "غنوش" با ۱۴.۳درصد در رده‌های بعدی سهم‌های زیان‌ده هفته جای گرفتند.

به این ترتیب، سه سهم نخست از نظر زیاندهی در هفته سوم آذرماه به صنایع غذایی و قندی تعلق گرفت.

جدال سرسخت

نگاهی به صنایع بورسی نشان می‌دهد که شرکت‌های حاضر در گروه "فعالیت‌های هنری" در مجموع عملکرد خوبی را از خود به ثبت رساندند و شاخص این صنعت ۱۱درصد رشد کند و در رده نخست بین صنایع جای گیرد.

دومین صنعت پربازده هفته "خودرو و ساخت قطعات" با رشد شاخص ۹درصدی بود و صنعت "ماشین آلات و تجهیزات" نیز عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت.

جدال سرسخت

در آن سوی معاملات، تنها ۸صنعت با افت شاخص مواجه شدند و صنایع "محصولات کاغذی"، "محصولات چرمی" و "فنی و مهندسی" به ترتیب با بیشترین افت شاخص مواجه شدند و جزو صنایعی بودند که در هفته‌ای که گذشت ردای قرمز بر تن داشتند.

جدال سرسخت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: