تعداد بازدید : ۱۰۶۹
کد خبر : ۲۰۲۹۳۶
رشد فروش به کمک زیرمجموعه‌ها؛
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
مقدار فروش پتروشیمی جم در هشتمین ماه سال در مقایسه با آبان ماه سال قبل، ۱۰ درصد رشد را به معرض نمایش گذاشته و از سوی دیگر، شرکت زیرمجموعه آن نیز عملکرد رو به رشدی از خود نشان داد.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، «پتروشیمی جم» در ۸ ماهه نخست سال ۹۸ بالغ بر۹۰ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال از تولیدات خود را به فروش رساند که در مقایسه با فروش مدت مشابه در سال ۹۷، رشدی ۶۴ درصدی را نشان می‌دهد.

‎مقدار فروش این پتروشیمی در هشتمین ماه سال در مقایسه با آبان ماه سال قبل، ۱۰ درصد رشد را به معرض نمایش می‌گذارد.

بر اساس این گزارش، این پتروشیمی بالغ بر ۴۲ هزار و ۱۳۷ تن اتیلن و ۲۶ هزار و ۹۷۵ تن پروپیلن در آبان ماه به فروش رسانده و به علاوه، ۲۱ هزار و ۱۴۲ تن پلی‌اتیلن سنگین و ۲۰ هزار و ۵۲۳ تن پلی‌اتیلن سبک به فروش رسید.

نکته جالب توجه این است که در آبان ماه مقدار فروش بنزین پیرولیز یک هزار و ۲۳ تن بیش از مقدار تولید بوده و از سوی دیگر، با وجود عدم تولید بوتن در این ماه، موفق به فروش ۶۵۳ تن از این محصول را از محل ذخایر خود شود.

در مجموع، «جم» در آبان ماه به فروش ریالی ۱۰ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریالی دست یافت که از آبان ماه سال ۹۷ حدود ۱۷درصد بیشتر است.

یکی از زیرمجموعه‌های «پتروشیمی جم» شرکت پلی‌پروپیلن جم است که مصرف‌کننده بسیاری از محصولات تولیدی این پتروشیمی به شمار می‌رود. آمار تولید و فروش این شرکت زیرمجموعه در آبان ماه حاکی از آن است که از ابتدای سال جاری تا به امروز رشد ۹۲ درصدی در فروش محصولات خود را تجربه کرد.

براساس این گزارش، شرکت پلی‌پروپیلن جم در آبان ماه بالغ بر ۱۷ هزار و ۱۷۲ تن پلی‌پروپیلن با بسته بندی پالت به نرخ ۱۰۳ میلیون و ۶۵۵ هزار ریال به فروش رسانده و به درآمد فروش یک هزار و ۷۹۹ میلیارد ریالی رسید.

شایان ذکر است که «جم» تا پایان دوره ۶ ماهه منتهی به شهریور رقمی در حدود ۱۷ هزار و ۸۰۶ میلیارد ریال سود خالص کسب کرد که ۳۴ درصد بیش از ۶ ماهه سال ۹۷ است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: