تعداد بازدید : ۸۷۳
کد خبر : ۲۰۲۹۵۸
رشد ۱۴۰ درصدی سودآوری گروه مالی بانک پارسیان؛
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
یکی از این شرکت‌های زیرمجموعه "بانک پارسیان" که عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته، «گروه مالی بانک پارسیان» بوده که در ۶ماهه نخست سال جاری با ثبت رشد ۱۳۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی، ۱۶۱۸ میلیارد ریال سود خالص بدست آورد.

زیرمجموعه

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، "بانک پارسیان" از جمله بانک‌های خصوصی بوده که از زیرمجموعه‌های تخصصی و حرفه‌ای بهره می‌برد.

یکی از این شرکت‌های زیرمجموعه که عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته، «گروه مالی بانک پارسیان» است.

این شرکت در سال۱۳۹۳ با سرمایه اسمی ۵هزار میلیارد ریال تاسیس و در اقتصاد ایران رشد کرد و در گروه‌های "فولادی"، "لیزینگ"، "کارگزاری"، "خدمات مشاوره"، "خدمات بیمه‌گری"، "تامین سرمایه لوتوس"، "صرافی" و "صندوق قرض‌الحسنه" فعالیت می‌کند.

بر پایه این گزارش «گروه مالی بانک پارسیان» در دوره ۱۲ماهه سال۹۷ به سود خالص ۲۴۳۴میلیارد ریالی رسید و در ۶ماهه نخست سال۹۸ با ثبت رشد ۱۳۳درصدی درآمد‌های عملیاتی، ۱۶۱۸میلیارد ریال سود خالص بدست آورد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد ۱۳۶درصدی است.

سرمایه گذاری مناسب در صنایع پیش‌رو موجب شد تا درآمد سود سهام این شرکت در نیمه اول سال جاری به ۷۲۸ میلیارد ریال برسد و ۱۱۴ درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته باشد.

از سوی دیگر، با رشد ۱۴۸درصدی، ۸۱۳میلیارد ریال از محل فروش سرمایه گذاری‌ها سود کسب کرد و به علاوه، از سایر محل‌ها نیز ۱۲۸ میلیارد ریال درآمد عملیاتی شناسایی کرد. در نهایت، برای یک نیمه از سال ۱۶۶۹ میلیارد ریال درآمد به بار نشاند که عملکرد مطلوبی ارزیابی می‌شود.

لازم به ذکر است که مجموع دارایی‌های «گروه مالی بانک پارسیان» با افزایش ۳۴ درصدی نسبت به سال قبل به ۲۳ هزار و ۵۶۶ میلیارد ریال رسید.

بر اساس مفاد اساسنامه، مهمترین موضوع فعالیت شرکت شامل ایجاد، سرمایه‌گذاری یا مشارکت در تاسیس شرکت‌های تجاری و خرید و فروش سهام شرکت‌ها است. بخش با اهمیتی از دارایی‌های «گروه مالی پارسیان» در سهام شرکت‌های تابعه سرمایه‌گذاری شده که در این شرکت‌ها، گروه مالی دارای نفوذ و کنترل قابل ملاحظه‌ای است.

در شکل ذیل ساختار شرکت‌های تابعه «گروه مالی پارسیان» را ملاحظه می‌کنید:

زیرمجموعه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: