تعداد بازدید : ۹۴۲
کد خبر : ۲۰۳۲۵۲
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
اتفاقی که در بازار سرمایه افتاده ایجاد یک "موج تورمی نسبی" است. این امر برای کسی که در بورس سرمایه گذاری کرده خوب بوده و متاسفانه به ضرر اقتصاد ملی و مردم خواهد بود.  
 
موج تورمی به نفع بورس، به ضرر اقتصاد ملی
 
حسن قاسمی، مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی در بررسی بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز گفت: به صورت کلی بعد از تغییر بنزین معادلات بازار بورس تغییر کرد و به نظر می‌رسید که بازار بعد از تجربه جهش در رکود قرار گیرد.

وی ادامه داد: اتفاقی که در بازار سرمایه افتاده ایجاد یک "موج تورمی نسبی" است. این امر برای کسی که در بورس سرمایه گذاری کرده خوب بوده و متاسفانه به ضرر اقتصاد ملی و مردم خواهد بود. 

این کارشناس بازار سرمایه برای شاخص رشدی ۱۰ تا ۱۵ درصدی را پیش بینی کرد و گفت:با توجه به کسری بودجه دولت این امر باید از محل استقراض از بانک مرکزی تامین شود که خود عاملی برای ایجاد موج تورمی خواهد بود.

قاسمی در خصوص افزایش نرخ دلار عنوان کرد: به دلیل مشکلات موجود در بحث "صادرات نفت" و در پی آن مسائل ارزی نمی‌توان "دلار " را محدود کرد. البته برای ارز افت قیمت زیاد نیز پیش بینی نمی‌شود، اما همین تغییرات کم نیز تاثیر مثبت خود را بر شرکت‌های صادرکننده و رشد بورس داشته است. 

مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی در پاسخ به اینکه آیا اتفاقات سال ۹۷ برای دلار تکرار می‌شود یا خیر، اظهار داشت: با توجه به اینکه بانک مرکزی بخش عمده‌ای ازتقاضا‌های بالقوه دلار را محدود کرده به نظر می‌رسد که جهش‌های سال ۹۷ تکرار نشود و به جای تجربه رشد ۶۰ درصدی در آن سال، دلار با شیبی ۱۰ الی ۱۵ درصدی و با در نظر گرفتن افزایش حجم نقدینگی در جامعه حرکت خود را ادامه دهد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.