تعداد بازدید : ۱۰۵۱
کد خبر : ۲۰۳۲۵۲
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
اتفاقی که در بازار سرمایه افتاده ایجاد یک "موج تورمی نسبی" است. این امر برای کسی که در بورس سرمایه گذاری کرده خوب بوده و متاسفانه به ضرر اقتصاد ملی و مردم خواهد بود.  
 
موج تورمی به نفع بورس، به ضرر اقتصاد ملی
 
حسن قاسمی، مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی در بررسی بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز گفت: به صورت کلی بعد از تغییر بنزین معادلات بازار بورس تغییر کرد و به نظر می‌رسید که بازار بعد از تجربه جهش در رکود قرار گیرد.

وی ادامه داد: اتفاقی که در بازار سرمایه افتاده ایجاد یک "موج تورمی نسبی" است. این امر برای کسی که در بورس سرمایه گذاری کرده خوب بوده و متاسفانه به ضرر اقتصاد ملی و مردم خواهد بود. 

این کارشناس بازار سرمایه برای شاخص رشدی ۱۰ تا ۱۵ درصدی را پیش بینی کرد و گفت:با توجه به کسری بودجه دولت این امر باید از محل استقراض از بانک مرکزی تامین شود که خود عاملی برای ایجاد موج تورمی خواهد بود.

قاسمی در خصوص افزایش نرخ دلار عنوان کرد: به دلیل مشکلات موجود در بحث "صادرات نفت" و در پی آن مسائل ارزی نمی‌توان "دلار " را محدود کرد. البته برای ارز افت قیمت زیاد نیز پیش بینی نمی‌شود، اما همین تغییرات کم نیز تاثیر مثبت خود را بر شرکت‌های صادرکننده و رشد بورس داشته است. 

مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی در پاسخ به اینکه آیا اتفاقات سال ۹۷ برای دلار تکرار می‌شود یا خیر، اظهار داشت: با توجه به اینکه بانک مرکزی بخش عمده‌ای ازتقاضا‌های بالقوه دلار را محدود کرده به نظر می‌رسد که جهش‌های سال ۹۷ تکرار نشود و به جای تجربه رشد ۶۰ درصدی در آن سال، دلار با شیبی ۱۰ الی ۱۵ درصدی و با در نظر گرفتن افزایش حجم نقدینگی در جامعه حرکت خود را ادامه دهد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: