تعداد بازدید : ۱۸۷۶
کد خبر : ۲۰۳۳۸۸
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به غبطه خوردن پتروشیمی‌ها به استراماچونی تا هوسی برای خادم‌المله‌ شدن!

۵.۵

به گزارش بورس‌نیوز، آقای سخنگوی ما گویا سودای ورود به بهارستان را داشته و زمانی که از او می‌پرسیم تو دیگر چرا؛ می‌گوید میخواهم طعم پساامضای استیضاح را بچشم!

گویا آنقدر خادم‌المله‌ها در سفر با وزرا خوش می‌گذرانند که حتی حاضرند امضای خود را از سر ندامت پس بگیرند و حتی از راهروها خبر رسیده که طرح استیضاح زیر صندلی آقای رئیس کمیسیون جامانده است.

استراماچونی و تعارف مدیرعاملی!

مدیرعامل یکی از شرکت‌های پتروشیمیایی بورسی اذعان داشته که کاش، استراماچونی مسئول رایزنی بود تا همه مدیران پای کار آیند و مشکلات صادرات و انتقال ارز برطرف شود؛ گویا در برهه فعلی، پتروشیمی‌ها برای جابه‌جایی ارز مجبور به هزینه‌کرد هستند تا ارز به کشور بازگردد.

سهمیه بندی دارو بعد از ریکال

دارو جزو کالاهای مشمول تحریم نیست و ارز دولتی هم دریافت می کند. اما گویا مشکلات به بازار دارو هم سرایت کرده و بعد از ریکال داروهای یکی از شرکت های داروسازی بورسی، چشم مان به جمال سهمیه‌بندی دارو هم روشن شده است. داروهای مربوط به بیماران دیابتی از نوع حساسی است که بیمار باید دوز خاصی از آن را مصرف کند. حالا داروخانه های مشهد دارو انسولین را کمتر از نسخه پزشک به مردم تحویل می دهند و در پاسخ به چرایی این کار می گویند در حال مدیریت انسولین هستند! هر چه هست، مدت ها است که به بهبودی امیدی نداریم، فقط خدا کند دغدغه کمبود دارو گریبانگیر مردم نشود...

آمارها تحریم شد!

تحریم ها اما برای اهالی پاستور بهانه ای شده تا آمار ندهند! آمار صادرات و واردات گمرک شفاف نیست و آقایان معتقدند دشمن نباید از کارشان سر در بیاورد. البته آمارها کاربردهای دیگری هم برای فعالان و تحلیلگران اقتصادی دارد؛ ولی خب فعلا آمار نخواهید که خبری نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: