تعداد بازدید : ۷۷۳
کد خبر : ۲۰۳۵۱۸
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:دولت توجهی به تولید خودرو متناسب با توان مالی اقشار آسیب‌پذیر مانند کشاورزان، کارگران، کارمندان و.. ندارد. در حالی که دولت باید در شرایط تحریمی و جنگ اقتصادی به منظور حمایت از این افراد یارانه خرید خودرو پرداخت کند.

دولت توجهی به تولید خودرو با توان مالی اقشار آسیب‌پذیر ندارد

به گزارش بورس نیوز، نادر قاضی‌پور درخصوص افزایش قیمت پراید اظهار کرد: دولت توجهی به تولید خودرو متناسب با توان مالی اقشار آسیب‌پذیر مانند کشاورزان، کارگران، کارمندان و.. ندارد. در حالی که دولت باید در شرایط تحریمی و جنگ اقتصادی به منظور حمایت از این افراد یارانه خرید خودرو پرداخت کند.

وی افزود: اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تولید خودرو‌هایی که جامعه هدف آن‌ها قشر کم‌درآمد بوده، تخصیص پیدا کند، امکان تامین مواد اولیه با نرخ ارز ترجیحی نیز فراهم شده و قطعه‌سازان و خودروسازان می‌توانند خودروی ارزانقیمت برای قشر کم‌درآمد جامعه تولید کنند در نتیجه کارگران نیز می‌توانند خودرو بخرند.

این نماینده مردم ارومیه در خانه ملت عامل افزایش قیمت خودرو را وزارتخانه‌های دفاع و کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیان کرد و ادامه داد: شرکت‌های پتروشیمیِ این وزارتخانه‌ها بدون توجه به وضعیت فعلی قیمت محصولات پلیمری را افزایش داده و به دنبال آن قیمت قطعات موردنیاز برای تولید خودرو افرایش یافت. در نتیجه قطعه‌سازان و خودروسازان آسیب دیده و بهای چارچرخ‌ها روز به روز بیشتر شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازان باید متناسب با توان مالی تمام اقشار جامعه خودرو تولید کنند تا بتوانند از یک طرف توقع افراد توانمند مرتفع شود و از سوی دیگر نیاز افراد کم درآمد را پاسخ دهند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: