تعداد بازدید : ۸۰۶
کد خبر : ۲۰۴۰۱۸
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
نخستین همایش مالی ایران با محوریت تامین مالی با حضور مدیران و فعالان حوزه بازار سرمایه برگزار شد.

نخستین همایش مالی ایران آغاز شد

به گزارش بورس‌نیوز، نخستین همایش مالی ایران با محوریت تامین مالی با حضور مدیران و فعالان حوزه بازار سرمایه در حال برگزاری است.

محورهای همایش

- تامین مالی از طریق مشارکت عمومی و خصوصی
- راهکار‌های تامین مالیاز بازار‌های مالی بین المللی
- جایگاه و نقش رتبه بندی در بازار مالی
- بررسی فرصت‌های تامین مالی دولت در بازار‌های مالی
- بررسی فرصت‌های اعمال سیاست‌های پولی دولت از بازار‌های مالی
- جایگاه تامین‌مالی جمعی در بازار
- فناوری زنجیره بلوک و رمزارز‌ها در بازار مالی
- راهکار‌های کاهش هزینه‌های معاملات در بازار مالی
- ارتقاء کارکرد‌های بازارثانویه در هدایت نقدینگی به سمت بازار‌های اولیه و تولید کاربرد ابزار‌های مشتقه در تامین مالی

خصوصی‌سازی تجارب درخشانی ندارد

محمدرضا رستمی دبیر همایش مالی ایران و رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی و عضو هیات مدیره انجمن مالی ایران با اشاره به حجم نقدینگی ١٦٠٠میلیارد تومانی بازار سرمایه عنوان کرد: بازار سرمایه نیازمند مکانیزم‌هایی برای جمع‌آوری سرمایه‌های خرد است.
وی افزود: بحث خصوصی‌سازی و تامین مالی بخش‌خصوصی و عمومی تجارب درخشانی نداشته و امید می‌رود به سطح خوبی دست یابد چرا که هدف شناساندن فضای مالی به جامعه است.

نخستین همایش مالی ایران آغاز شد

حسن قالیباف اصل، رئیس دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا و دبیر شورای سیاست گذاری با اشاره به اقتصاد کشورهای پیشرفته گفت: تامین مالی از طریق استقراض موضوعی مهم در فرمول های پیشرفت محسوب می شود.
وی ادامه داد: بزرگ شدن بازار سرمایه نشان از رشد تولید نیست بلکه تنها شرکت ها بزرگ شده ولی اقتصاد بزرگ نمی شود در واقع می توان گفت به میزان استهلاک ما تشکیل سرمایه نداریم.
قالیباف به بنگاه های اقتصادی اشاره داشت و گفت:این بنگاه ها باید به فکر تامین مالی بوده و افزایش ظرفیت داشته باشند.
وی ادامه داد: بازار بدهی جای رشد زیادی داشته و فرهنگ سازی لازم است که شرکت ها سراغ بانک ها نروند.

 

نخستین همایش مالی ایران آغاز شد

سیدروح اله حسینی مقدم ، عضو شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار نیز در ادامه به توضیح اثرات تبصره 5 از ماده واحد لایحه پیشنهادی بودجه سال 99 پرداخت و افزود: در بودجه علاوه بر پیش بینی هزینه ها و درآمدهای دولت و طرح های دولتی موضوعاتی مانند: نرخ تعرفه های اعمالی بر کالاهای وارداتی، نرخ مالیات بر کسب و کارهای مختلف،بودجه عمرانی کشور،نرخ مالیات بر ارزش افزوده و طرح های تشویقی صادراتی نیز مطرح شده است.

وی ادامه داد: طبق بند (ر) تبصره 5 از ماده واحده مذکور حداقل سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت از کل دارایی های صندوق در اوراق بهادار دولتی برابر با پنجاه درصد تعیین می شود.

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار با اشاره به تاثیر اجرای این سیاست ، تصریح کرد: تاثیراتی بر "بورس"، "اوراق شرکتی"،"اضافه برداشت ها"، کوچکتر شدن صندوق ها و مدیریت جریان نقدی صندوق را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: در تاثیر بر بورس می توان به فروش بخشی از سهم موجود در پرتفو، در تاثیر بر اوراق شرکتی می توان بر فروش بخشی از اوراق شرکتی در پرتفو و در تاثیر بر اضافه برداشت ها می توان بر خروج منابع از سپرده های بانکی اشاره داشت.

حسینی مقدم همچنین در خصوص عرضه های بدهی گفت: عرضه های بدهی نوپاتر بوده ولی حجم غیر قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند. با گذر از نیمه ابتدایی سال دولت پر قدرت و با حجم زیاد وارد بازار شده و نظام بدهی را تحت تاثیر قرار می دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: