تعداد بازدید : ۴۴۱
کد خبر : ۲۰۴۲۰۳
عضو هیات مدیره کانون کارگزاران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در رابطه با نقش ناظرین و تلاش متولیان امر جهت جلوگیری از دستکاری قیمت گفت: متولیان بازار باید ناشرین را مجبور کنند نسبت به بازارگردانی و سهام شناور متعهد بوده و این امر را اجرایی کنند.

عدم وجود بازارگردانی ناشران و پیکان هدف‌گیری جدید

علیرضا تاجبر مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در خصوص انتقادهای وارده بر عملکرد ناظرین به بورس نیوز گفت: در صورت صحت و سقم عملکرد ناظرین مبنی بر دستکاری قیمتها، باید گفت وجود این مسئله به عدم وجود بازارگردان دربرخی از نمادها به وجود می آید و مسئله بعدی که می توان به آن استناد کرد، سهام شناور شرکت هاست، مقررات بازار سرمایه وام شناوری باید رعایت شود.

وی ادامه داد: سهام شناور بسیاری از نمادها حد پایینی دارد و امکان دستکاری قیمت را فراهم می‌کند، منتسب کردن دستکاری در قیمت‌ها از سوی متولیان و ناظرین بازار درست نیست و بخشی از آن تحت تاثیر ناشرین و سهامداران ایجاد می‌شوند.

وی در ادامه در رابطه با نقش ناظرین و تلاش متولیان امر جهت جلوگیری از دستکاری قیمت بیان کرد: در هر بازاری ناهنجاری و نارسایی وجود دارد و سهامداران نیز به این شایعات و اخبار غیررسمی دامن می‌زنند و از طرفی متولیان بازار باید ناشرین را مجبور کنند نسبت به بازارگردانی و سهام شناور متعهد باشند و اجرایش کنند، این مسئله اگر حل شود در کنار اندکی اصلاح در قوانین و مقررات بسیاری از مشکلات نیز حل خواهد شد.

مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین با اشاره به پررنگ بودن نقش ناظرین بازار و وجود فشار بر کارگزاران در جهت اجرایی کردن سفارش مشتریان اذعان کرد: چیزی که به آن توجه نمی‌شود بخشی از سفارش مشتریان هست که به صورت آنلاین وارد بازار سرمایه می‌شود، کارگزار ابزار لازم جهت کنترل در این رابطه را ندارد و ناظر باید به این مسئله توجه داشته باشد و سفارش هایی که از طریق سامانه آنلاین وارد بازار می شود را ارزیابی کند تا راه حلی باشد برای جلوگیری از دستکاری قیمت پیدا شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.