تعداد بازدید : ۲۸۲۵
کد خبر : ۲۰۴۳۴۵
بوی بهبود از اوضاع "تجارت" می‌شنویم؛
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
در حالی که آبان ماه تراز درآمدی "بانک تجارت" برابر بود، آذر ماه شرایط به نفع این بانک چرخید.

چرخش «وتجارت» بر مدار مثبت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، تراز درآمدی "بانک تجارت" در سال جاری نسبت به گذشته به مراتب بهبود یافته و تنها در دو ماه از سال مبلغ سود سپرده‌های سرمایه گذاری بیش از سود تسهیلات اعطایی بود.

در حالی که در آبان ماه این دو سرفصل مهم در صنعت بانکداری شرایط برابری داشتند و در یک سطح قرار گرفته بودند اما؛ در آذر ماه وزنه مثبت‌ها بیشتر بود و یک هزار و ۶۳۷ میلیارد تومان سود تسهیلات اعطایی شناسایی کرد. در مقابل، یک هزار و ۴۵۵ میلیارد تومان سود سپرده‌های سرمایه گذاری پرداخت کرد و باز هم تراز مثبت در این بانک به نمایش درآمد و نشان داد همچنان در مسیر مثبت حرکت می‌کند.

چرخش «وتجارت» بر مدار مثبت

در مجموع، سود تسهیلات اعطایی "وتجارت" طی دوره ۹ ماهه منتهی به آذر سال ۹۸ بیش از ۱۳ هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان بود که از مدت مشابه سال ۹۷ حدود ۲۶ درصد بیشتر است و نشان از بهبود اوضاع وام‌دهی دارد.

از طرفی، مبلغ سود سپرده‌های سرمایه گذاری به این میزان رشد نکرده و فقط شاهد افزایش ۱۷ درصدی آن هستیم. بنابراین، تراز درآمد "وتجارت" در ۹ ماهه سال جاری بهتر از مدت مشابه سال قبل بود که این امر می‌تواند ناشی از جذب منابع ارزان قیمت باشد.

مشارکت مدنی بیشترین سهم (۱۷ درصد) را از سبد تسهیلات این بانک دارد و پس از آن، فروش اقساطی ارقام بالایی به خود اختصاص دارده است. در سمت سپرده ها، سپرده‌های بلندمدت یک ساله ۶۸ درصد از کل رقم سپرده‌ها را جذب خود کرده است.

در مجموع، تراز درآمد "وتجارت" طی ۹ ماهه گذشته از سال ۹۸ برابر با مثبت ۶۵۴ میلیارد تومان بود و از عملکرد دوره مشابه سال ۹۷ بسیار بهتر بود و چرخش ۱۸۰ درجه‌ای داشت؛ چرا که در ۹ ماهه سال ۹۷ این بانک با تراز منفی ۶۴ میلیارد تومان مواجه بود.

چرخش ۱۸۰ درجه‌ای

با توجه به مسیر صعودی درآمد‌های بانک و همچنین بهبود تراز درآمدی، به نظر می‌رسد گزارش مطلوبی از عملکرد مالی دوره ۹ ماهه سال جاری ارائه شود و این گزارش می‌تواند فضای و جوی مثبت را به تابلوی معاملات "وتجارت" تزریق کند و شاهد بهبود بیش از پیش اوضاع سهام این بانک باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: