تعداد بازدید : ۱۱۴۶
کد خبر : ۲۰۴۴۶۰
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به کانالیون حباب‌ساز زیرسایه تابلوی بازار تا دلالانی که از کارشناسان وزارتخانه‌ای، باهوش‌ترند.

کیلومتر ۸۰ بهارستان

به گزارش بورس‌نیوز، کانال‌هایی بورسی که این‌روزها همگی برای خود عنوان گرگ‌وال‌استریت را یدک می‌کشند سخن از یک حباب بزرگ می‌کنند که اگر بترکد، آلودگی هوای تهران به دورترین نقطه دنیا می‌رود از بس که این حباب بزرگ است اما؛ انتهای گرگ وال‌استریت تنها یک فیلم بود و جماعت کانالیون نیز یک پُست بدون سر و ته!
ارزش ذاتی یک سهم را سهامداران آن تعیین کرده، نه اخبار یا شایعاتی که راجع‌به آن سهم در فضای بیرون از بازار شکل گرفته و بنابراین نگرانی جماعت کانالیون تنها بخاطر پورتفوی خود بود و حبابی شدن بازار شایعات داغی بوده برای افرادی که آموزش را فراموش کرده‌اند.

دورغی که امیدواریم راست نباشد!

سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده، اکنون که تبلیغات مانند بازار مکاره حلبی‌آباد شلوغ شده نباید فراموش کرد که ۸۰نفر از نمایندگان فعلی به دلیل پرونده‌های مالی از سوی هیات نظارت، رد صلاحیت شده‌اند؛ امیدواریم این شایعه در شهر، مانند آلودگی هوا دروغ باشد.

آقازاده‌ای دلبر

درگیرودار تاخت‌وتاز آغازاده‌ها بر اموال بیت‌المال که خوشبختانه دانه‌به‌دانه‌ آنها در ورودی دادگاه‌ها دیده می‌شوند، اما آقازاده‌ای نیز وجود دارد که بخاطر آنکه اسم و رسم پدر شهید خود را وسط نکشد، از نام فامیل مادر خود استفاده کرد تا مبادا لکه‌ای دامان پدر را بگیرد، باید برای دومین رئیس‌جمهور ایران فاتحه‌ای فرستاد که آقازاده به کشور تقدیم کرد.

وزارتخانه، دلال جذب کنند!
یک سوال از حسابرس‌های سازمان‌هایی مانند برنامه‌وبودجه یا وزارت راه‌ومسکن و حتی وزارت صمت؛ چرا برای تحلیل، تحقیق و ... یک پروژه سال‌ها زمان خرج می‌کنید اما؛ دلالان زودتر ابعاد پروژه‌های سالانه شما را زیر و رو می‌کنند، از نمونه‌های خودروسازان و آینده بازار آن نگوییم که تکراری است اما وقتی خرید و فروش امتیاز مسکن ملی به ۱۵۰ میلیون تومان می‌رسد و اتفاقا مشتری هم دارد، کار در عقبه وزارتخانه‌ها لنگ است و این دلالان با خط‌‌های قرمز هدایت می‌شوند، نگویید نه که به شعورمان برمی‌خورد حال انتهای خط چیست که خدا داند.

خوشبحال کارشناس ستاد

سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که شرکت‌های دولتی نیز هستند که احترام به کارمند ارشد را جزو وظایف خود می‌دانند، بنابراین تنها برای ۳۰نفر نخست این شرکت حقوقی در مرز یک میلیارد تومان تعیین شده و البته خوشبحال آن کارشناسی ستادی که در این شرکت دولتی، ماهانه ۴۱ میلیون تومان دریافتی دارد؛ حال باید گفت که سخنگوی قرضی دولت آیا چنین حقوق‌هایی را نمی‌بیند! شاید سخنوری و جلوی دوربین آمدن بسیار جذاب‌تر از شغل فرمالیته خروجی گرفتن از صورت‌های مالی و بودجه‌ریزی داشته باشد.

بانک‌ها و شیشه‌ ترک‌خورده سرمایه مردم

از تریبون یکی از بانک‌ها صدایی درآمده که اگر مردم بفهمند چه می‌شود، بیشتر که روی این موضوع تمرکز شد گویا شایعه، شائبه، دروغ یا ... باید از نوع شفافیت بیرون آید که آیا تمامی بانک‌ها بر اساس قانون تجارت ورشکسته هستند یا این تنها ادعایی برای دریافت یک پُست بانکی است!

نگران از آبرو

پرونده تخلفات رییس سازمان خصوصی سازی گویا زوایای جدیدی هم دارد. پای این مدیر متخلف در ۲۱ پرونده مربوط به شرکت خصوصی سازی شده باز شده و جالب اینجا است که بعد از دستگیری ایشان، بعضی دولتی ها به شدت از ایشان حمایت می کنند و احتمالا نگران هستند پای خودشان وسط بیاید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.