تعداد بازدید : ۱۹۸۵
کد خبر : ۲۰۴۵۰۶
روز موعود فرا رسید!
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
امروز تصمیم نهایی در خصوص معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی در هیات دولت گرفته خواهد شد. آیا دولت با انتظارات اغلب سهامداران و سرمایه‌گذاران همراه خواهد شد؟!

تجدید امید در نظرسنجی‌ها

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، کمیسیون اقتصاد هیات دولت امروز آیین نامه اجرایی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را بررسی و در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد.

همانطور که در گزارش قبلی آبسیم عنوان شد، در حالی که هنوز معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها قانونی نشده، برخی شرکت‌ها پیش‌دستی کردند و دو گام ابتدایی این مسیر را پیمودند و اکنون چشم به دستان دولت دارند تا مدیران سازمان بورس با چشمکی از پاستور، مجوز افزایش سرمایه آن‌ها را صادر و به سرعت به استقبال مجمع فوق العاده بروند.

برخی‌ها تصور برخی، مهلت قانونی معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا پایان سال ۹۸ نیست، بلکه به گفته مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس، این قانون دائمی است و محدودیت زمانی خاصی ندارد. این بدین معنا است که پس از تصویب در هیئت دولت، این موضوع جذاب برای سهامداران برای سال‌های آتی نیز تکرار خواهد شد و شرکت‌ها با خاطری آسوده می‌توانند نسبت به به‌‎روزرسانی ارزش دارایی‌های خود اقدام کنند.

بر اساس نظرسنجی آبسیم پلاس، ۸۸ درصد از سرمایه‌گذاران و سهامداران بازار سرمایه امید دارند آیین‌نامه اجرایی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی به تصویب هیئت دولت برسد و تنها ۱۲ درصد نگاه ناامیدانه به این داستان پر کش و قوس دارند و معتقدند دولت از خیر اندک مالیات تجدید ارزیابی نمی‌گذرد.

تجدید امید در نظرسنجی‌ها

حال باید منتظر ماند و دید خروجی امروز جلسه هیئت دولت چه خواهد بود و آیا دولت قید مالیات افزایش سرمایه از این محل را خواهد زد یا خیر؟!

موسی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
لطقا لیستی از شرکتهایی که قصد تجدید افزایش سرمایه از محل ارزیابی دارایی را دارند با میزان تجدید منتشر کنید...
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: