تعداد بازدید : ۱۹۲۴
کد خبر : ۲۰۴۵۰۶
روز موعود فرا رسید!
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
امروز تصمیم نهایی در خصوص معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی در هیات دولت گرفته خواهد شد. آیا دولت با انتظارات اغلب سهامداران و سرمایه‌گذاران همراه خواهد شد؟!

تجدید امید در نظرسنجی‌ها

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، کمیسیون اقتصاد هیات دولت امروز آیین نامه اجرایی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را بررسی و در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد.

همانطور که در گزارش قبلی آبسیم عنوان شد، در حالی که هنوز معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها قانونی نشده، برخی شرکت‌ها پیش‌دستی کردند و دو گام ابتدایی این مسیر را پیمودند و اکنون چشم به دستان دولت دارند تا مدیران سازمان بورس با چشمکی از پاستور، مجوز افزایش سرمایه آن‌ها را صادر و به سرعت به استقبال مجمع فوق العاده بروند.

برخی‌ها تصور برخی، مهلت قانونی معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا پایان سال ۹۸ نیست، بلکه به گفته مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس، این قانون دائمی است و محدودیت زمانی خاصی ندارد. این بدین معنا است که پس از تصویب در هیئت دولت، این موضوع جذاب برای سهامداران برای سال‌های آتی نیز تکرار خواهد شد و شرکت‌ها با خاطری آسوده می‌توانند نسبت به به‌‎روزرسانی ارزش دارایی‌های خود اقدام کنند.

بر اساس نظرسنجی آبسیم پلاس، ۸۸ درصد از سرمایه‌گذاران و سهامداران بازار سرمایه امید دارند آیین‌نامه اجرایی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی به تصویب هیئت دولت برسد و تنها ۱۲ درصد نگاه ناامیدانه به این داستان پر کش و قوس دارند و معتقدند دولت از خیر اندک مالیات تجدید ارزیابی نمی‌گذرد.

تجدید امید در نظرسنجی‌ها

حال باید منتظر ماند و دید خروجی امروز جلسه هیئت دولت چه خواهد بود و آیا دولت قید مالیات افزایش سرمایه از این محل را خواهد زد یا خیر؟!

موسی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
لطقا لیستی از شرکتهایی که قصد تجدید افزایش سرمایه از محل ارزیابی دارایی را دارند با میزان تجدید منتشر کنید...
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: