تعداد بازدید : ۱۰۸۰
کد خبر : ۲۰۴۵۵۸
سیاست‌گذاران پاسخ دهند:
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
اینکه طرح "رمز دوم پویا" بابت رفع چه نیازی صورت گرفته سوالی است که نیازمند پاسخ سیاستگذاران این طرح خواهد بود.
 
 
امیر حسین صادقی، کارشناس حوزه نوآوری در امور بانکی در خصوص مشکلات "رمز دوم پویا" به خبرنگار بورس نیوز گفت: به لحاظ کاربرد، رمز دوم پویا مشکلات متفاوتی برای کسب‌و‌کار‌ها و کاربران‌هایی ایجاد خواهد کرد. 

وی ادامه داد: با اجرایی شدن این موضوع قسمتی از دادوستد‌ها در مراحل اولیه از دست خواهد رفت.
 
کیف پول بانکی و تجمیع کردن رمز راهکارهای پیشنهادی
صادقی به فرصت‌هایی که این طرح می‌تواند ایجاد کند اشاره داشت و افزود: فرصتی برای حرکت به سمت تکنولوژی‌هایی، چون "کیف پول بانکی" فراهم شده است. 

وی اضافه کرد: همچنین " تجمیع کردن رمز" نیز از دیگر فرصت‌هایی است که برای برنامه ریزی بهتر می‌توان در نظر گرفت به صورتی که تمامی بانک‌ها قادر به دریافت رمز از یک مرجع خاص باشند. 

کارشناس حوزه نوآوری در امور بانکی به مشکلات ایجاد شده در خرید‌های آنلاین اشاره کرد و گفت: بسیار از افراد و کسب و کار‌های روزانه با درگاه خرید آنلاین درگیر هستند و باید در این خصوص فکری می‌شد که همه‌ی مشکلات حاکی از عدم برنامه ریزی مناسب برای ورود این طرح به جامعه است. 
 
کاهش میزان پرداخت های آنلاین
صادقی از کاهش میزان پرداخت‌های آنلاین سخن گفت و افزود: کسب و کار‌های خصوصی باید به فکر یافتن جایگزین مناسب برای این موضوع باشند چرا که اجرای آن زمان بر خواهد بود.
 
هشتاد درصد مردم ناراضی اند
وی به ۸۰ درصد نارضایتی و عدم استقبال مردم از این طرح اشاره داشت و تصریح کرد: شیوه اجرای این طرح با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایی که دارد با برنامه ریزی صحیحی پیش نرفته است.

کارشناس حوزه نوآوری در امور بانکی با بیان مبهم بودن طرح "رمز دوم پویا" تصریح کرد: اکثر افراد به این فکر می‌کنند که رمز دوم پویا برای مبارزه با فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی ایجاد شده تا دسترسی‌ها را محدود کند، اما سوالی که ایجاد می‌شود این است که حجم هزینه‌های این کار با توجه به تعداد فیشینگ و کار‌های اجرایی آیا قابل مقایسه و به صرفه هستند؟.
 
 
عدم شفافیت در حوزه سیاستگذاری
صادقی با اشاره به عدم وجود شفافیت در حوزه سیاست گذاری این طرح گفت: یک کاربر باید به طور واضح بداند بابت چه موضوعی با این دردسر‌های زیاد روبرو شده است. شیوه‌های سخت گرفتن رمز دوم پویا باید به برنامه ریزی بهتر حل شود.

وی ادامه داد: بهتر بود این طرح ابتدا در یک سطح پیاده و بررسی شده و سپس در فضایی بزرگتر اجرایی می‌شد. 

کارشناس حوزه نوآوری در امور بانکی بزرگترین ضرر این طرح را شامل حال کسب و کار‌های کوچک دانست و افزود: به کسب و کار‌های بزرگتر هم ضرر‌هایی وارد خواهد شد.

صادقی در پایان عنوان کرد: اینکه طرح "رمز دوم پویا" بابت رفع چه نیازی صورت گرفته سوالی است که نیازمند پاسخ سیاستگذاران این طرح خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.