تعداد بازدید : ۱۴۶۰
کد خبر : ۲۰۴۷۸۳
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
با توجه به شرایط فعلی بازار که روند صعودی داشته اگر سرمایه‌گذاران بر سهم‌های بنیادی تمرکز کنند، نتیجه بهتری در سرمایه‌گذاری خواهند گرفت.

تیتر: جریان نقدینگی در رشد شاخص تاثیرگذار بوده

حسن قاسمی مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی در خصوص وضعیت بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: بازار امروز روی سهم‌های بزرگ از جمله فلزی، معدنی و پالایشی متمرکز شده و با توجه به اینکه شرکت‌های کوچک رشد سریع تری داشتند به نظر می‌رسد بازار تغییر جهتی به سمت شرکت‌های بزرگ دهد و به لحاظ بنیادی نیز خوب هست، چون شرکت‌های کوچک ظرفیتشان از نظر رشد قیمت پر شده است.

وی در ادامه با اشاره به صنایع لیدر در بازار عنوان کرد: با توجه به جریان نقدینگی که وارد بازار می‌شود و بخش قابل توجهی از آن از سوی افراد غیرحرفه‌ای انجام می‌شود و البته ممکن است این نقدینگی وارد هر صنعتی شود و نمی‌توان بر اساس فاکتور‌های بنیادی پاسخ داد بنابراین شرکت‌هایی که گزارش‌های ۹ماهه مناسبی را از جمله گروه‌های فلزی، پتروشیمی، پالایشی و معدن ارائه کرده باشند طبیعتا می‌توانند بخش زیادی از نقدینگی را جذب کرده و بازدهی خوبی را تا پایان سال داشته باشند.

مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی در خصوص پارامتر‌های تاثیرگذار بر بازارسرمایه بیان کرد: پارامتر‌ها را می‌توان به دو بخش عنوان کرد که نخست عوامل درونی شرکت بوده مانند نرخ فروش محصول، افزایش ظرفیت و توسعه و بخشی نیز مربوط به عوامل بیرونی و اقتصاد کلان و جهانی هست مانند افزایش نرخ دلار، کسری بودجه دولت، تورمی که در جامعه وجود دارد و قیمت جهانی کالا‌های اساسی بر بازار سرمایه و شرکت‌ها به شدت اثرگذار هست.

قاسمی در خصوص سرمایه گذاری سهامداران تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی که بازار روند صعودی داشته اگر سرمایه گذاران روی سهم‌های بنیادی سرمایه‌گذاری کنند بهتر هست؛ امروز شاخص کل حدود ۶ هزار تا مثبت هست، ولی شاخص هم وزن ۱۵۰۰ هست و کمتر رشد کرده، بیانگر این هست که شرکت‌های بزرگ روند شاخص را بالا بردند و این نشانه خوبی هست برای سرمایه‌گذاری با توجه به اینکه گزارش‌های خوبی نیز داشته‌اند.

وی در رابطه با رشد شاخص گفت: جریان نقدینگی در رشد شاخص تاثیرگذار بوده و به نظر می‌رسد تا ۴۰۰ هزار واحد بالا رود و جای نگرانی وجود ندارد، زیرا شرکت‌های بزرگ هنوز رشد نکرده‌اند و اگر رشد داشته باشند روزانه با افزایش ۳ تا ۴ هزار واحدی شاخص مواجه می‌شویم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: