تعداد بازدید : ۹۸۱
کد خبر : ۲۰۴۶۶۵
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
ورود نقدینگی و سرمایه به بورس دلیلی بر رکود بازار‌های موازی مانند مسکن و ارز حاصل شده و طبیعتا این اقبال به بازارسرمایه رسیده تا با رشد همراه شود.

تیتر: اطمینان به بازار موجب افزایش نقدینگی شد

حسین صالحی کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار به بورس‌نیوز اظهار کرد: با توجه به نگرانی‌هایی که در رابطه با بودجه و افزایش نرخ حامل‌های انرژی وجود داشت بار سنگینی را به شرکت‌ها تحمیل نکرد و از طرفی باعث شد بسیاری از فعالان بازار به این جمع بندی برسند که شرایط تورمی را پیش رو خواهیم داشت، اطمینان به بازار موجب افزایش نقدینگی شد، هم زمان در این مدت قیمت دلار در محدوده ۱۳ هزار تومان تثبیت و قیمت‌های جهانی نیز با رشد آهسته‌ای شرایط مثبتی را دارند.

وی ادامه داد: این عوامل موجب حرکت سهم‌های بزرگ در کنار سهم‌های کوچکی که قبل‌تر روند صعودی پیدا کرده بودند، شد. به نظر نمی‌رسد در رابطه با سهم‌های بزرگ نگرانی خاصی وجود داشته باشد و قیمت و سود سهم‌ها منطقی هست اما، جریان پول روند فعلی و آتی بازار را مشخص می‌کند.

صالحی با اشاره به اینکه در مقطع فعلی اخبار چالشی جز FATF وجود نداشته و به نظر می‌رسد بازار روند مثبتی داشته باشد افزود: قطعا از آهنگ رشد بازار کاسته می‌شود و با رشد کمتری روند صعودی طی می‌شود. در روز گذشته بازار ورود ۲۷۰ میلیارد تومان و در هفته‌های گذشته نیز به طور میانگین بالای ۲۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی را به خود دیده و این نقدینگی پتانسیل مضاعف برای رشد سهم‌ها را به همراه دارد اما؛ هرجایی که احساس می‌شود بنا به دلایل هیجانی و روانی روند ورود پول به بازار متوقف و یا خروج آن را در پی داشته باشد باید عرضه جدید داشته باشیم و شاید استفاده از اهرم گزینه مناسبی نباشد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه فلزات شانس بیشتری برای صدرنشین بودن دارند و با اشاره به تاثیرگذاری پارامترهایی، چون دلار بر بازار تصریح کرد: قیمت جهانی تاثیرگذار هست، ورود این حجم از پول به بازار به سبب رکود در بازار‌های موازی حاصل شده و طبیعتا اقبال به سرمایه گذاری افزایش پیدا کرده، اخبار سیاسی نیز همیشه روی بازار سایه می‌افکند.

صالحی در خصوص سرمایه گذاری روی سهم‌های پربازده عنوان کرد: سهم‌های کامودیتی، هلدینگ‌های پتروشیمی، فولادی‌ها، بانک ملت و صنعت نیروگاهی مپنا گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

وی در پایان درخصوص رشد شاخص تا ۴۰۰ هزار واحد و تاثیرمتغیر‌های اقتصادی نیز خاطرنشان کرد: این رشد نمی‌تواند حباب باشد شاید بتوان گفت در این مقطع از سال قیمت سهم‌ها از انتظارات بالاتر هست به این دلیل که بازار پیش خور می‌کند و در سهم‌های بزرگ حباب وجود ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: