تعداد بازدید : ۸۶۹
کد خبر : ۲۰۵۰۸۳
کسب سود ۵۰ میلیارد ریالی در سال ۱۳۹۸ ثبت شد؛
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
مرحله دوم افزایش سرمایه نیز که زمان اجرایی آن به مدت دو سال به هیات مدیره شرکت تفویض شده است، به میزان ۳.۰۰۰ میلیار ریال صورت خواهد گرفت.

کسب سود ۵۰ میلیارد ریالی در سال ۱۳۹۸

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده، سود خالص ۵۰ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریالی را محقق کرده است.

این سود شامل مبلغ ۱۸.۴ میلیارد ریال سود سهام دریافتی از شرکت‌ها و همچنین مبلغ ۷۱ میلیارد و ۶۷۶ میلیارد ریال درآمد از محل سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها بوده است.

لازم به ذکر است، ارزش پرتفوی بورسی شرکت در پایان آذر ماه سال جاری به ۲۹۲ میلیارد و ۵۹۳ میلیون ریال رسیده است که نشان‌دهنده بیش از ۵۰ میلیارد ریال مازاد ارزش پرتفوی بورسی است. همچنین ارزش پرتفوی غیر بورسی این شرکت در این تاریخ به بیش از ۱.۱۴۸ میلیارد ریال رسیده که این پرتفوی عمدتا شامل املاک و مستغلات به ارزش ۷۹۴ میلیارد ریال، ۱۷۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در ۳۳.۶ درصد از سهام شرکت خدمات مهندسی مشاور ایران و همچنین ۱۱۳ میلیارد ریال بابت سرمایه‌گذاری در ۲۳.۷ درصد از سهام شرکت توسعه عمران بیمه بوده است.

بر اساس مصوبات مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت، افزایش سرمایه ۵۶۷ درصدی این شرکت تصویب شد. این افزایش سرمایه در دو مرحله و از محل آورده نقدی، مطالبات و سود انباشته صورت می‌گیرد. در مرحله اول این افزایش سرمایه که به مبلغ ۱.۲۵۰ میلیارد ریال صورت می‌گیرد، سرمایه ثبتی شرکت به میزان ۱۶۷ درصد افزایش خواهد یافت. مبلغ ۱.۰۲۵ میلیارد ریال از محل آورده نقدی و مطالبات و مبلغ ۲۲۵ میلیارد ریال از محل سود انباشته صورت می‌گیرد.

مرحله دوم افزایش سرمایه نیز که زمان اجرایی آن به مدت دو سال به هیات مدیره شرکت تفویض شده است، به میزان ۳.۰۰۰ میلیار ریال صورت خواهد گرفت. تمامی منابع مالی مورد نیاز این مرحله از افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران صورت می‌گیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: