تعداد بازدید : ۱۲۶۵
کد خبر : ۲۰۲۷۶۸
پیش‌بینی جهش سودآوری در این شرکت؛
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
گویا "وبیمه" این روز‌ها نگاه بلندی به گروه «محصولات شیمیایی» و «فلزات اساسی» دارد و بیش از آن که فروشنده باشد، در اندیشه خرید سهام است.

آیا

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، هیأت مدیره شرکت "سرمایه گذاری صنعت بیمه" در شهریور ماه پیشنهاد افزایش سرمایه از ۷۵۰ به ۵۰۰۰ میلیارد ریال را اطلاع‌رسانی کرد و در آخرین روز‌های آبان ماه، سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه ۱۲۵۰ میلیارد ریالی را صادر کرد.

مبلغ ۱۰۲۵میلیارد ریال آن از محل "مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی" و ۲۵۵میلیارد ریال از محل "سود انباشته" به سرمایه شرکت افزوده خواهد شد.

البته مجمع عمومی فوق‌العاده می‌تواند با انجام افزایش سرمایه از مبلغ ۲۰۰۰ به مبلغ ۵۰۰۰میلیارد ریال از محل مطالبات حال‌شده سهامداران و آورده نقدی موافقت و اختیار عملی نمودن آن را به مدت ۲سال به هیات‌مدیره تفویض کند.

"وبیمه" برآورد کرده در صورت انجام افزایش سرمایه، سود خالص سال مالی منتهی به شهریورماه ۹۹ تا محدوده ۲۳۰میلیارد ریال رشد کند که در این امر، فروضاتی، چون شناسایی ۱۱۳میلیارد ریال درآمد سود سهام و ۱۶۷میلیارد ریال سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها لحاظ شده است.

شایان ذکر است که در سال مالی۹۸ این شرکت ۱۸میلیارد ریال درآمد سود سهام و ۷۲میلیارد ریال سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها کسب کرد و بنابراین، شرکت پیش‌بینی جهش سودآوری بسیار بالایی را متصور شده است.

آیا

از آن جا که در حال حاضر اغلب سرمایه‌ها به سمت ملک و سپرده بانکی سوق پیدا کرده اما؛ در مسیر پرش سودآوری پیش‌بینی شده به سمت شرکت‌های حاضر در گروه "محصولات شیمیایی" و "فلزات اساسی" حرکت خواهد کرد.

"وبیمه" در دو ماه گذشته از سال مالی منتهی به شهریور۹۹ در مجموع ۱۷میلیارد ریال از فروش سرمایه گذاری‌ها سود شناسایی کرده و در مقابل، ۱۳۳میلیارد ریال از سهام شرکت‌های بورسی را خریداری کرده البته مجددا ۳۸۵میلیارد ریال به جمع سپرده‌های سرمایه‌گذاری خود افزوده است.

بنابراین، در همین چندماه اخیر، این شرکت اقدام به ورود به بازار سهام کرده و میل به خرید از خود نشان داده است.

در تصویر ذیل، آخرین صورت وضعیت پرتفوی "وبیمه" را که منتهی به آبان ماه سال جاری است، ملاحظه می‌کنید.

آیا

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: