تعداد بازدید : ۲۱۷۶
کد خبر : ۲۰۵۱۹۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
حقوقی‌ها سهم‌های کوچک را رها و سهم خود را در دستور کار قرار داده‌اند، اگر هدف حقوقی‌ها کمک به بازارسرمایه بوده، باید توجه کنند چه راهی موجب ثبات بازار می‌شود.

جانب دارانه بودن حمایت حقوقی ها

علی یوسفیان تحلیل‌گر و مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌نگر در خصوص حمایت بازار توسط حقوقی‌ها به بورس‌نیوز اظهار کرد: با توجه به اینکه شاخص کل بهبود پیدا کرده اما؛ شاخص هم‌وزن منفی، نشان‌دهنده جهت‌دار بودن حمایت حقوقی‌ها از بازار است.

وی ادامه داد: حقوقی‌ها سهم‌های کوچک را رها و سهم خود را در دستور کار قرار داده‌اند، اگر هدف حقوقی‌ها کمک به بازارسرمایه بوده، باید توجه کنند چه راهی موجب ثبات بازار می شود و تا زمانی که حقیقی‌ها در بطن بازار حضور نداشته باشند بازار اصلاح نمی‌شود.

وی تصریح کرد: سهم‌های کوچک منفی هستند و استقبال از سوی حقیقی‌ها انجام نمی‌شود و این بی‌توجهی مسئولین بازار را به وجود حقیقی ها می‌رساند؛ سهامداران کوچک ممکن هست نگاهشان درست تر و کارآمدتر باشد، حقوقی ها جانب دارانه عمل کرده‌اند و هدفشان این بوده که منفی نشوند. اگر کلیت بازار، هدف باشد توازن در شاخص کل و هم وزن ایجاد می شود.   

تحلیل‌گر و مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌نگر در رابطه با ادامه دار بودن روند روز گذشته بازار عنوان کرد: روند بازار به سیاست‌های سرمایه‌گذارها و نحوه مدیریت بازار بستگی دارد، به هرحال سهم‌هایی در بازار محوری‌تر هستند و سهم‌هایی مورد توجه نیستند، با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران ترجیه می‌دهند از سهم‌های خود حمایت کنند این موجب اختلاف می‌شود .

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
کل بازار صف فروش اون وقت شاخص کل 1500 واحد منفی شده . مگه میشه؟ خوب این یعنی چی؟ یعنی فقط قصد خوب نشان دادن شاخص بوده است . این درست نیست و باعث بدبینی و خروج سرمایه از بازار میشه
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
فقط دنبال جلوگیری از ریزش وحشتناک شاخص هستند وگرنه حمایتی از بازار تا الان دیده نشده..نمونه اش در چکاپا حتی یکبار هم صف فروش جمع آوری نشد و همچنان در بیش از نیمی از بازار صفوف فروش محکم و استواد به ناجیان بازار دهن کجی میکنند!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: