تعداد بازدید : ۱۷۰۳
کد خبر : ۲۰۵۴۰۶
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
حقوقی‌ها پایه ثابت حمایت از سهم‌های خود بوده اما؛ ممکن هست امروز جو منفی نیز بر بازار سایه مقطعی بی‌اندازد ولی در مجموع، روند بازارسرمایه خوشبینانه ارزیابی می‌شود.

روند خوشبینانه

حسین عادل‌زاده مدیرعامل کارگزاری کارآمد در خصوص روند بازار به بورس‌نیوز اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی اتفاق مهمی بود که این موضوع متاسفانه رقم خورد و به موازات آن، ترس و نگرانی در اقشار جامعه نیز ایجاد شد و روند بازار در همین راستا تغییر داد اما؛ شرکت بورس، سازمان بورس و حقوقی‌های بزرگ می‌دانند که بسیاری از قیمت‌ها ارزنده شده و شاخص منطقی بوده و حباب ندارد بنابراین می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که بازار حمایت می‌شود و پیش‌بینی اینگونه است که شاخص دوباره رشد خود را از سر بگیرد.

وی در خصوص حمایت حقوقی‌ها در ابتدای هفته موجب توقف افت شاخص شد و در ادامه عنوان کرد: بازار به سمت مناسبی در حال هدایت شدن هست و با توجه به توئیت ترامپ، دوباره جو منفی به سراغ حقیقی‌ها و فروشنده‌های خرد برگشت اما؛ حقوقی‌ها پایه ثابت حمایت از سهم‌هایشان هستند؛ ممکن هست امروز جو منفی بر بازار حاکم باشد و نگرانی ها طبیعی هست اما روند بازار خوشبینانه هست.

مدیر عامل کارگزاری کارآمد بیان کرد: هر شرکت حقوقی سهم‌های خود را کنترل و حمایت می‌کند، سازمان بورس اشراف و مدیریت لازم را و شرکت بورس برنامه‌ریزی کلی را بر روند بازار داشته و جای هیچگونه نگرانی نیست.

عادل‌زاده تصریح کرد: اگر سهم‌های بزرگ حمایت شوند و شاخص افزایش یابد، ترس و نگرانی بین افراد کم می‌شود و طبیعتا حقیقی‌ها نقدینگی را به بازار تزریق کرده و موجب رشد سهم‌های کوچک‌تر خواهند شد.

وی در خصوص تاثیر مباحث سیاسی بر بازار سرمایه افزود: مطمئنا سیاست تاثیرگذار بوده و اصطلاحی وجود داشتی مبنی بر آنکه سرمایه "ترسو" است و نخستین خبر منفی تاثیر منفی بر بورس می گذارد اما؛ هرچه این اخبار مثبت باشد موجب ثبات و رشد بهتر در بازار خواهد شد و اینکه پاسخ کشور و زمان این پاسخ به ترور سردار سلیمانی چه خواهد بود نیز در روند بازار اثر گذار هست و اگر مدتی اتفاق خاصی پیش نیاید ممکن هست از هفته آینده شاهد مثبت شدن شاخص باشیم.

مدیر عامل کارگزاری کارآمد در رابطه با پیش‌بینی بازار تا پایان سال بیان کرد: طی یک ماه آینده بازار حالت رنج‌کشی خواهد داشت البته هم مثبت و هم منفی اما؛ ممکن هست دوباره روند صعود را شاهد باشیم.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
اگر معاملات خقوقیهای گروه سایپا را ممنوع کنند بازار بفوریت متعادل خواهد شد چون اینها هستن که دارند بازارو نا امن جلوه میدن با درست کردن صفوف فروش تقلبی.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.