تعداد بازدید : ۳۹۷۲
کد خبر : ۲۰۵۴۸۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد؛
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان گفت: اگر حمایت حقوقی‌ها در ۲ روز گذشته و ایستادگی در برابر فشار فروش نبود، امروز ریزش بیشتری را تجربه می‌کردیم.

هیجان حقیقی ها و خروج پول ترسو

سعید ذوالفقاری مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان در رابطه با خروج نقدینگی از سوی حقیقی ها به بورس‌نیوز اظهار کرد: با توجه به اینکه حقوقی‌ها در ۲روز گذشته خوب ظاهر شدند و اگر مقابل فشار فروش نمی‌ایستادند، چه بسا ریزش بازار شدیدتر می‌شد.

وی ادامه داد: هم‌اینک به واسطه ترسی که در حقیقی‌ها وجود دارد، اقدام به نقد شدن سهم‌ها شدت گرفته و برخی از سهام‌ها نیز از ارزش چندانی برخوردار نیستند و بر خلاف ارزش ذاتی آنها معامله می‌شوند و حتی در شفاف‌سازی سهامداران حقوقی و مالکین آن نیز اذعان به این امر داشته که سهم آن شرکت با ارزش واقعی فاصله دارد.

کارشناس بازارسرمایه در ادامه به شهادت سردار سلیمانی اشاره داشت و افزود: اگر این اتفاق رقم نمی‌خورد، بازار همچنان مثبت پیش می‌رفت، حقیقی‌ها همانطور که در خرید، هیجانی عمل کرده در فروش نیز هیجانی عمل می‌کند و حتی سهم‌های بنیادی را که EPS آنها ۴ یا ۵ هست و از هرگونه تهدید به دور هستند را می‌فروشند و اینها نشات گرفته از هراس‌های سیاسی و نظامی است.

مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان در پایان بیان‌کرد: برخی از سهامداران با این تفکر که می‌فروشیم و بالاتر که رفت خرید می‌کنیم پیش می‌روند اما؛ فردای بازار را کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند، فشار فروش بازار نیز به این خاطر بوده و هیجانی عمل کردن، ضربه به سرمایه خودشان وارد می‌کند.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
حقیقی کجا بود اکثریت فروشنده ها حقوقین باور نداری وساپارو چک کن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: