تعداد بازدید : ۳۷۳۵
کد خبر : ۲۰۵۴۸۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد؛
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان گفت: اگر حمایت حقوقی‌ها در ۲ روز گذشته و ایستادگی در برابر فشار فروش نبود، امروز ریزش بیشتری را تجربه می‌کردیم.

هیجان حقیقی ها و خروج پول ترسو

سعید ذوالفقاری مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان در رابطه با خروج نقدینگی از سوی حقیقی ها به بورس‌نیوز اظهار کرد: با توجه به اینکه حقوقی‌ها در ۲روز گذشته خوب ظاهر شدند و اگر مقابل فشار فروش نمی‌ایستادند، چه بسا ریزش بازار شدیدتر می‌شد.

وی ادامه داد: هم‌اینک به واسطه ترسی که در حقیقی‌ها وجود دارد، اقدام به نقد شدن سهم‌ها شدت گرفته و برخی از سهام‌ها نیز از ارزش چندانی برخوردار نیستند و بر خلاف ارزش ذاتی آنها معامله می‌شوند و حتی در شفاف‌سازی سهامداران حقوقی و مالکین آن نیز اذعان به این امر داشته که سهم آن شرکت با ارزش واقعی فاصله دارد.

کارشناس بازارسرمایه در ادامه به شهادت سردار سلیمانی اشاره داشت و افزود: اگر این اتفاق رقم نمی‌خورد، بازار همچنان مثبت پیش می‌رفت، حقیقی‌ها همانطور که در خرید، هیجانی عمل کرده در فروش نیز هیجانی عمل می‌کند و حتی سهم‌های بنیادی را که EPS آنها ۴ یا ۵ هست و از هرگونه تهدید به دور هستند را می‌فروشند و اینها نشات گرفته از هراس‌های سیاسی و نظامی است.

مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان در پایان بیان‌کرد: برخی از سهامداران با این تفکر که می‌فروشیم و بالاتر که رفت خرید می‌کنیم پیش می‌روند اما؛ فردای بازار را کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند، فشار فروش بازار نیز به این خاطر بوده و هیجانی عمل کردن، ضربه به سرمایه خودشان وارد می‌کند.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
حقیقی کجا بود اکثریت فروشنده ها حقوقین باور نداری وساپارو چک کن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.