تعداد بازدید : ۶۶۴
کد خبر : ۲۰۵۵۹۶
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
مثبت بودن امروز بازار تحت حمایت حقوقی‌ها پایدار نیست و به طور موقت بازار را سر پا نگه خواهد داشت.

نقد شدن سهم‌ها از سوی حقیقی‌ها

مصطفی رضایی مدیرعامل کارگزاری ارزش آفرین الوند در خصوص  روند بازار واعمال دامنه تغییرات ۲درصدی به بورس‌نیوز اظهار کرد: این تصمیمات مقطعی برای کنترل بازار بوده اما؛ با توجه به شرایط موجود روند خوبی پیش روی بازار نیست و حتی مثبت شدن امروز تحت حمایت حقوقی‌ها پایدار نیست، حجم فروشنده‌ها بیشتر شده و این تغییرات ۲درصدی نیز به طور موقت بازار را سر پا نگه خواهد داشت.

وی با اشاره به نقد شدن سهم‌ها از سوی حقیقی‌ها ادامه داد: توجه به اتفاقات هفته اخیر سایه جنگ پررنگ‌تر شده و ترس از آن وجود دارد، وضعیت عادی نیست و فشار فروش افزایش پیدا کرده و سهم‌هایی هم که ارزنده هستند با مبالغ بالایی در صف فروش قرار گرفتند. اصطلاحی را در مورد سرمایه‌گذاران به کار می برند که سرمایه‌گذاران مانند کبوتر هستند و زود می‌ترسند.

این کارشناس بازارسرمایه تاکید کرد: بازارهای موازی نیز در شرایط بحرانی و زمانی که وضعیت اقتصادی خوب پیش نمی‌رود در تمام کشورهای دنیا، ارزشمند می شوند و بهایشان بالا می رود.

مدیرعامل کارگزاری ارزش آفرین الوند در پایان خاطر نشان کرد: تا زمانی که شراطی عادی نشود بازار منفی خواهد بود، درست هست که چرخه تولید شرکت‌ها می چرخد اما؛ بازار سرمایه این را درک نمی کند و چون رو به آینده حرکت می‌کند و شرایط بد پیش‌بینی شده و بازار به وضعیت مناسب شرکت‌های بنیادی اهمیتی نمی‌دهد و تا شرایط ثابت نشده و از تنش‌ها کاسته نشود، این روند ادامه دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: