تعداد بازدید : ۱۱۷۷
کد خبر : ۲۰۵۶۴۳
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
بورس متاثر از مسایل سیاسی کشور هست و پاسخ نظامی سپاه، تاثیرش را نه تنها بر بازار سرمایه بلکه بر بازارهای جهانی می گذارد.

صنایعی که سایه جنگ را پس می‌زنند

سید جلال طباطبایی مدیرعامل کارگزاری ایساتیس پویا در خصوص پاسخ سپاه به ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و تاثیر آن بر بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: بورس تحت‌الشعاع مسائل سیاسی کشور شده و این عملیات نیز نظامی بوده و تاثیرش را نه تنها بر بازار سرمایه بلکه بر بازارهای جهانی نیز خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: احتمال اینکه کشور وارد جنگ نظامی شود و سایه یک جنگ بر کشور آید، وجود دارد و البته باید نتیجه عملیات را دید اما؛ به نظر می‌رسد تبادل نظامی بیشتر شاید رخ ندهد.

این کارشناس بازارسرمایه اذعان کرد: بازارهای سرمایه‌ای برای شرایط اطمینان ایجاد شده‌اند تا افراد بتوانند سرمایه‌گذاری کنند و زمانی که این شرایط متذلل شود، افرادی که قصد خروج از این بازارها را دارند افزایش پیدا می‌کند و کسی حاضر نیست در این شرایط در بازار بماند قاعدتا  بازار نیز متضرر می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری ایساتیس پویا با اشاره به امکان تعطیلی بورس در شرایط بحرانی تصریح کرد: دستورالعمل‌هایی که شورای عالی بورس داشته و در ساختار بورس نیز تعریف شده، حفظ و صیانت از سرمایه سرمایه‌گذاران است و راهکار‌هایی که سنجیده می‌شود باید اجرایی شود؛ یکی از این راهکارها می‌تواند تعطیلی موقت یا چند روزه بازار باشد تا بورس با ثبات‌تر شده تا عادی شدن کشور طی چند روز آتی و شفاف شدن وضعیت نظامی و سیاسی، بازار می‌تواند در آرامش فعالیت خود را از سر گیرد.

طباطبایی تاکید کرد: وضعیت موجود، مجموعه بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به طور مشخص نمی‌توان گفت صنایعی می‌تواتند منتفع از این ریسک سیستماتیک شوند و این موضوع در بازار سرمایه معنی‌دار نیست اما؛ با توجه به تجربه گذشته، در میان مدت شرکت‌های داروسازی و غذایی تاثیرپذیری کمتری را از این اتفاق خواهند داشت. 

طباطبایی تصریح کرد: اگر سهامداران خرد تحت این شرایط قصد خروج از بازار را دارند و سهم های کوچکی که بازارگردان دارند و شرکت های حقوقی عمده آن سهم ها را خریده و حمایت می کنند، می توانند سهام خود را در آرامش به فروش برسانند و در مجموع تصمیم گیری برای خروج از بازار سرمایه زود هست و می توانند تصمیم قطعی خود را تا هفته آینده بگیرند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.