تعداد بازدید : ۹۶۱
کد خبر : ۲۰۵۷۵۶
۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
تنش‌های سیاسی خروج بازیگران غیرحرفه‌ای از بازار سرمایه را کلید زد

 

به گزارش بورس نیوز، شعلیرضا کدیور، تحلیلگر بازار سرمایه گفت:

 

در پایان معاملات روز شنبه یعنی اولین روز پس از بروز شرایط بحرانی در خاورمیانه، مسئولان فرابورس از این خبر دادند که بخش عمده‌ای از فروش‌های این روز، توسط اشخاص حقیقی انجام شده که پیش از سال 98 هیچ معامله‌ای در بورس نداشتند.

 

سهم تازه‌واردها از کل فروش روز شنبه 45 درصد بوده است. یک نکته مهم درباره خریداران غیرحرفه‌ای در بازار این است که آنها به دلیل حضور هیجانی و نابلدی همان‌طور که وارد بازار شدند، از آن خارج می‌شوند: سهام را هیجان زده خریدند و در اثر هیجان هم به دنبال فروش آن رفتند.

 

در روزهای بعد، سطح تنش‌ها در خاورمیانه افزایش یافت و بازار اظهارنظر و تهدید هم داغ شده بود. در این شرایط به طور طبیعی کنشگرانی که ریسک‌پذیری آنها در بازار کمتر بود، از بازار خارج شدند.

 

بازار سرمایه اکنون تحت تاثیر تنش‌های سیاسی و منطقه‌ای قرار گرفته است. از آنجایی که امکان پیش‌بینی گام‌های بعدی بازیگران بین‌المللی و موثر بر تنش‌های خاورمیانه برای کارشناسان بازار سرمایه وجود ندارد، نمی‌توان روزهای آینده را پیش‌بینی کرد.

 

مشکل دیگری که بازار سرمایه به آن دچار شده، رشد حبابی قیمت سهم‌هایی است که این رشد، تناسبی با شرایط بنیادی آنها ندارد. حقوقی‌ها در بازار از سهام شرکت‌هایی که از نظر بنیادی ارزنده بود، حمایت کردند. اما در مورد سهم‌هایی که از نظر شرایط بنیادی وضعیت خوبی نداشتند، چنین حمایتی وجود نداشت.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: