تعداد بازدید : ۸۲۷
کد خبر : ۲۰۵۷۸۰
کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
صنایع، از ادامه دار بودن سیر نزولی شاخص و فروش سهام، متضرر می‌شوند.

دامنه تغییرات 2 درصدی، تدبیر درست بازارمهدی تقوی کارشناس اقتصادی در خصوص روند بازار با توجه به اقدامات نظامی آمریکا و ایران به بورس‌نیوز اظهار کرد: با توجه به شهادت سردار سلیمانی و واکنش سپاه و تنشی که بین ایران و امریکا ایجاد شده امیدواریم که اتفاقی پیش نیاید زیرا خسارت‌های ناشی از جنگ جبران ناپذیر است.

وی در رابطه با تاثیر پاسخ نظامی بر بازار سرمایه گفت: زمانی که جو مملکت ناآرام باشد و استرس ناشی از جنگ بین مردم حاکم شود، اقدام به خروج سرمایه هاشان از بازار سرمایه خواهند کرد، بهتر هست مسائل در آرامش حل شود این برای دو طرف بهتر خواهد بود، مگرنه دچار مسایل پیرامون جنگ خواهیم شد.

توقی افزود: اگر آشوبی در اوضاع مملکت ایجاد شود، بازار سرمایه نیز تحت تاثیر قرار می گیرد مانند تمام بازارهای موازی و حتی جهانی، با توجه به شهادت سردار سلیمانی، بازار با افت شاخص مواجه بوده است.

کارشناس اقتصادی در خصوص تاثیر تغییرات ۲درصدی بر بازار سرمایه عنوان کرد: سیاست دامنه تغییرات ۲درصدی که از سوی سازمان بورس اعلام گردیده، موجب می‌شود تا شاخص با ریزش یکباره مواجه نشود؛ این تدبیر به درستی اندیشیده شده با توجه به شرایط کنونی و امیدواریم که سهامداران رفتار خودسرانه برای عرضه سهام نداشته باشند.

 تقوی در رابطه با فروش اوراق بهادار توسط سهامداران خرد بیان کرد: با توجه به سیر نزولی شاخص و هجوم سهامداران برای فروش سهم خود، قطعا متضرر خواهند شد و اگر عرضه سهام افزایش پیدا کند،  قیمت آن افت پیدا می کند و شاخص بورس با ریزش بیشتری مواجه می شود . اگر سیر نزولی شاخص و فروش سهام ادامه داشته باشد، صنایع نیز اوضاع فعلی متضرر می شوند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.