تعداد بازدید : ۱۰۷۱
کد خبر : ۲۰۵۷۸۰
کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
صنایع، از ادامه دار بودن سیر نزولی شاخص و فروش سهام، متضرر می‌شوند.

دامنه تغییرات 2 درصدی، تدبیر درست بازارمهدی تقوی کارشناس اقتصادی در خصوص روند بازار با توجه به اقدامات نظامی آمریکا و ایران به بورس‌نیوز اظهار کرد: با توجه به شهادت سردار سلیمانی و واکنش سپاه و تنشی که بین ایران و امریکا ایجاد شده امیدواریم که اتفاقی پیش نیاید زیرا خسارت‌های ناشی از جنگ جبران ناپذیر است.

وی در رابطه با تاثیر پاسخ نظامی بر بازار سرمایه گفت: زمانی که جو مملکت ناآرام باشد و استرس ناشی از جنگ بین مردم حاکم شود، اقدام به خروج سرمایه هاشان از بازار سرمایه خواهند کرد، بهتر هست مسائل در آرامش حل شود این برای دو طرف بهتر خواهد بود، مگرنه دچار مسایل پیرامون جنگ خواهیم شد.

توقی افزود: اگر آشوبی در اوضاع مملکت ایجاد شود، بازار سرمایه نیز تحت تاثیر قرار می گیرد مانند تمام بازارهای موازی و حتی جهانی، با توجه به شهادت سردار سلیمانی، بازار با افت شاخص مواجه بوده است.

کارشناس اقتصادی در خصوص تاثیر تغییرات ۲درصدی بر بازار سرمایه عنوان کرد: سیاست دامنه تغییرات ۲درصدی که از سوی سازمان بورس اعلام گردیده، موجب می‌شود تا شاخص با ریزش یکباره مواجه نشود؛ این تدبیر به درستی اندیشیده شده با توجه به شرایط کنونی و امیدواریم که سهامداران رفتار خودسرانه برای عرضه سهام نداشته باشند.

 تقوی در رابطه با فروش اوراق بهادار توسط سهامداران خرد بیان کرد: با توجه به سیر نزولی شاخص و هجوم سهامداران برای فروش سهم خود، قطعا متضرر خواهند شد و اگر عرضه سهام افزایش پیدا کند،  قیمت آن افت پیدا می کند و شاخص بورس با ریزش بیشتری مواجه می شود . اگر سیر نزولی شاخص و فروش سهام ادامه داشته باشد، صنایع نیز اوضاع فعلی متضرر می شوند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: