تعداد بازدید : ۷۰۹
کد خبر : ۲۰۶۱۲۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
اجرای طرح خرید سهام به صورت اقساطی با پشتوانه بانک‌ها موجب رشد بازار و جذب سرمایه‌های کوچک خواهد شد.

دامنه تغییرات 2 درصدی و افزایش عطش سرمایه گذاری

حمیدرضا طریقی مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در خصوص روند بازار در روز‌های آتی پس از گذراندن شوک ریزش شاخص به بورس‌نیوز گفت: بازار کلیت و بنیاد خوبی دارد و مردم نیز تمایل بیشتری دارند تا سرمایه شان را به بازار تزریق کنند. با توجه به اینکه سرمایه‌ها جذب بورس می‌شوند و ترسی که ایجاد شد طی چند روز گذشته، در حال بازگشت به بازار هست اما؛ از روند صعودی بازار کاسته خواهد شد.

وی ادامه داد: سهم‌های مختلف با توجه به شرایط مختلف رشد را تجربه خواهند کرد برای مثال یکی از خودرویی‌ها که  تجدید ارزیابی خواهد داشت سهم مناسبی برای رشد بوده ضمن آنکه گروه‌های بانکی نیز بدین شکل است و بسیاری از بانک‌ها که تقاضایشان منفی بود اما؛ به تقاضای صفر یا مثبت رسیده‌اند.

این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به سیاست ۲درصدی دامنه نوسانات تغییر افزود: با این تدبیر عطش سرمایه گذاری در بازار افزایش یافته، اعلام خبر برخورد موشک پدافندی تاثیری در روند بازار نمی‌گذارد و به‌طور رسمی هرچند دیر و با پنهان کاری، اما اعلام شد و از نظر تاثیرگذاری داخلی نمی‌تواند جو را متشنج کند و تاثیری بر بازار سرمایه بگذارد مگر اینکه بخواهند وضعیت کشور را متشنج کنند مثل سفیر انگلستان که بین معترضین بوده در حالی که آن گردهمایی ارتباطی به سفیر انگلستان نداشته، اگر مسایل این چنینی پیش نیاید، بازار تاثیر پذیری از این موضوع نخواهد داشت.

مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در رابطه با پارامتر‌های تاثیرگذار بر بازار گفت: میزان نقدینگی بازار هرچقدر تسهیل شود شرایط برای بازار بهتر می‌شود و طرحی هست که مشتریان توانایی خرید سهام به صورت اقساطی را داشته باشند با پشتوانه بانک‌ها نه کارگزاران، اجرای این طرح موجب  تزریق پول به بازار و رشد آن را در پی خواهد داشت و سرمایه‌های کوچک را جذب خواهد کرد. اگر دامنه تغییرات ۲درصدی زودتر اعمال می‌شد خیلی از عرضه اولی‌ها از بازار خارج نمی‌شدند و خودشان نیز متوجه رفتار هیجانی و خروج بد موقع از بازار شده‌اند.

پارامتر دیگری که می‌تواند به رشد بازار سرمایه کمک کند، برگزاری یک دوره آموزش عمومی جهت سرمایه گذاری در بورس که لازم هست انجام شود، در کشور‌های پیشرفته بیش از ۵۰درصد مردم سهامدارند و از ابتدا به آن‌ها آموزش داده می‌شود که به چه شکلی سرمایه‌گذاری کنند و این کار را می‌توان از مدارس آغاز کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: