تعداد بازدید : ۸۳۲
کد خبر : ۲۰۶۲۱۵
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد؛
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
به سهم‌ها بر اساس ارزش آن‌ها توجه شود تا مردمی که در بازار فعال هستند نگران به خطر افتادن منافعشان نباشند.

اردشیر مردانپور مدیرعامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان در ارزیابی بازار روز به بورس نیوز اظهار کرد: رشد شاخص کل در ۲ روز گذشته به اندازه‌ای نبوده که افت شدید شاخص در هفته گذشته را جبران کند، میانگین سهم‌ها تا حدود ۲۵ درصد افت داشته و با توجه به پشت سر گذراندن اتفاقات ناگوار و ناامنی‌ها و حجم معاملات در روز گذشته بازاری مثبت با عمق مناسب پیش رو خواهیم داشت.

وی ادامه داد: جامعه در این اتفاقات اخیر به بلوغ فکری رسیده و منطقی‌تر رفتار می‌کند، با توجه به رکود در بازار‌های موازی، بازار سرمایه تنها جایی هست که می‌تواند با تورم مقابله کند و نقدینگی را به این بخش سرازیر کند، به نظر می‌رسد بازار سرمایه نه تنها امروز، روز‌های آتی نیز روند رو به رشدی خواهد داشت.

مردانپور افزود: P/E بازار نسبت به قبل، رشد چشمگیری نداشته و نشان می‌دهد شرکت‌ها علاوه بر رشدی که داشته‌اند، عملیاتی نیز سودده بودند و حباب قیمت نداشتند، شاخصی که حدود ۸۰درصد رشد کرده P/E آن از حدود ۶ به ۸ رسیده و ۲ واحد رشد داشته و بر این اساس بازار منطقی‌تر شده است.

مدیرعامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان در خصوص وضعیت اجتماعی این روزهای جامعه نیز گفت: برخی از ابهامات در جامعه نمی‌تواند تاثیری در بلوغ فکری بازار سرمایه بگذارد و می‌توان گفت شوک لحظه‌ای هست و با توجه به اتفاقات تلخ اخیر که پشت سر گذاشته شد و تبعات روز گذشته برای بازار، نه پس لرزه هست نه پیش لرزه، نسیمی هست که می‌وزد و تاثیری در روند بازار ندارد.

مردانپور در رابطه با پارامتر‌های موثر بر بازار سرمایه عنوان کرد: یکی از پیشنهادات این بود که بازار متوقف شود که با آن مخالف بودیم و این حساسیت موضوع را افزایش می‌دهد، نه تنها بازار را مثبت نمی‌کند بلکه نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد و منطقی‌تر و بهترین اهرم، کنترل دامنه تغییرات بود در این حالت یکی از سیاست‌های سازمان این بود که سهم‌های بزرگ را نگه دارد، نگه داشتن شاخص منطقی نیست، شاخص هم وزن ۳ برابر شاخص کل رشد کرده و نشان از خرید سهم‌های کوچک توسط حقیقی‌ها دارد.

این فعال بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: اگر نگران سرمایه گذار خرد هستیم به غیر از سهم‌های بزرگی که شاخص‌ساز هستند، باید به بقیه سهم‌ها بر اساس ارزش آن‌ها توجه شود تا مردمی که در بازار فعال هستند نگران این نباشند که سازمان فقط به فکر نگه داشتن شاخص هست و منافعشان در نظر گرفته نمی‌شود، حمایت‌ها باید همه گیر باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: