تعداد بازدید : ۸۷۵
کد خبر : ۲۰۶۴۱۵
کارشناسان از بازار امروز گفتند؛
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
بازار اصلاح زمانی چند روزه باید داشته باشد تا گام بعدی را محکم‌تر بردارد.

اعتماد حقیقی‌ها و رکورد شاخص

مهرداد خدابخشی مدیرعامل کارگزاری حافظ در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز درخصوص ترس بازار و جو های روانی رشد شاخص، اظهارکرد: جو روانی شاخص ۴۰۰ هزار واحدی مهم‌ترین عامل عدم دستیابی امروز شاخص به این قله بود و اگر امروز رکورد زده شود، آخر هفته عرضه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: بازار اصلاح زمانی چند روزه باید داشته باشد تا گام بعدی را محکم‌تر بردارد.

تازه‌واردها با اطمینان مجدد آمدند

علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در رابطه با روند بازار سرمایه به بورس نیوز اظهار کرد: با توجه به هفته پرتنشی که سهامداران داشتند و با برطرف شدن تنش‌های سیاسی، اطمینان خاطر بین سهامداران ایجاد شد و با اقبال به بازار آمدند، حمایت حقوقی‌ها و در راس آن، تدابیر سازمان موجب شد این گرایش به سمت بورس که طی چند ماه اخیر اتفاق افتاده، روند خود را برعکس نکند و تداوم داشته باشد.

وی عنوان کرد: اطمینان به سهامداران تازه کار و عرضه‌اولی داده شد که متولی بازار کنترل اوضاع را دارد، اعتماد حقیقی‌ها جلب شده و اقدام به خرید سهام می‌کنند، انتظار می‌رود که رکورد شاخص بورس شکسته شود و شکستن رکورد بر اساس مفاهیم تکنیکال و بنیادی بازار نیازمند افزایش حجم معاملات هست، با توجه به گزارش‌های ۹ماهه‌ای که در پیش هست و حجم خوب نقدینگی که به سمت بازارسرمایه سرازیر می‌شود، این قله نیز فتح می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین در خصوص ترس بازار و کاهش یکباره شاخص اذعان کرد: این طبیعت بازار بوده و نمی‌تواند مداوم رشد داشته باشد و در مقاطعی نیاز به استراحت دارد؛ حقیقی‌ها بر اساس تحلیل‌های خود اقدام به خرید سهم‌ها می‌کنند و به یکباره میزان عرضه آن سهم افزایش پیدا می‌کند و غلبه بر عرضه ممکن هست به همین راحتی امکان‌پذیر نباشد و این طبیعی هست.

قدرتی در پایان خاطرنشان کرد: قله‌های قبلی که شاخص بورس فتح کرده، نقاط حیاتی و کلیدی درآن در کوتاه مدت متوقف شده و استراحت داشته و روز دیگر آن قله‌ها فتح شده، باید دید برآیند خریداران و فروشنده‌ها به نفع خریداران می‌شود یا نه. استنباط این هست که خریداران قطعا برآیند مثبت تری خواهند داشت و قله را فتح خواهند کرد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: