تعداد بازدید : ۹۷۳
کد خبر : ۲۰۶۴۲۲
ساعت پنج‌و‌نیم عصر؛
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به نقاط تلاقی آن آدرس و "ربط" مستقیمی به سهامدار و جامعه دارد اما؛ مسئولین و مربوطین معمولا معتقدند که این مسائل به عوام ربطی ندارد.

به کسی مربوط نیست!

به گزارش بورس نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها که این روزها سکوت کرده و فقط برای خود راه می‌رود و سوت می‌زند از بی‌خبری، زیر لب می‌خواند "در نظربازی ما بی‌خبران حیرانند؛ من چنینم که نمودم دگر ایشان دانند"، "عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی؛ عشق داند که در این دایره سرگردانند" حال آنکه مسئول، مسئولیت می‌پذیرد و مسئولی، دست رد به سینه مسئولیت می‌زند و تفرق مسئولیت می‌کند فرسخ‌ها فاصله است.

چشمه ربط

رئیس خزانه‌داری میرداماد جدیدا اعلام داشته که میزان حقوق‌ها که به خزانه‌دار ارتباط ندارد، آنها خزانه را پُرکنند و بس! این حرف‌ها را اگر کنار شفاف‌سازی بعضی بانک‌ها که می‌گویند به کسی ربطی ندارد که چقدر تسهیلات ارزان قیمت به کارکنان خود می‌دهند، قراردهیم آنجاست که چشمه ربط و تمدن مدیریت را به رخ تمامی نظام‌های اقتصادی جهان می‌کشیم و اگر آنها خواستار آموزش شوند، می‌گوییم به شما ربطی ندارد! آموزش خودمان است.

چشمه قرض و قروض

این "به شما مربوط نیست‌ها" در جوی اهالی پاستور‌نشین‌ها نیز روان است چراکه فروش ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی چشمه جوشان "توران" را خشک می‌کند وای به‌حال وضعیت نزار بودجه و کسری آن.
از سوی دیگر، پاستوری‌ها که در سال‌های اخیر دوره‌های خود «۴سال دوم» تبدیل به "خوش بدهی‌های اجاره‌نشین" می‌‌شوند، می‌دانند که تزریق "تورم" در اقتصاد همانند زهر چغندرقند برای مریض دیابتی است.
صندوق بازنشستگی بانک‌ها سال گذشته، بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان کسری داشته و باز هم علت این کسری و مقدار و هزینه‌کرد سرمایه‌گذاری‌های این صندوق به کسی مربوط نیست! "خوش‌نشین‌ها" برای این ارقام که نه، کلا پاسخی ندارند.

منشا ربط در جاده مخصوص

تملک بیش از ۱۰ درصد سهام بانک ها بدون مجوز بانک مرکزی طبق ماده ۵ سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ممنوع است اما؛ باز هم به کسی مربوط نیست که چطور یکی از ساکنان جاده مخصوص ۳۳درصد یک بانک را در اختیار داشته و چرا بانک مذکور، اطلاعات تسهیلات و تعهدات خود را کامل ارایه نمی‌کند! اصولا ملت متمدنی هستیم...

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: