تعداد بازدید : ۲۲۸۵
کد خبر : ۲۰۶۷۴۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
مدیرعامل کارگزاری آپادانا گفت: گزارش ۹‌ماهه شرکت ها، بازار را وارد فضای تحلیلی‌تر می‌کند.

سالی پر رونق در انتظار بازار

محمدکاظم مهدوی مدیرعامل کارگزاری آپادانا در رابطه با روند بازار و افزایش حجم معاملات به بورس‌نیوز اظهار کرد: سهام شرکت‌های بزرگ و شاخص‌ساز روند آرام‌تری داشته و معاملات در بانکی‌ها، خودرویی‌ها و گروه‌هایی که تجدید ارزیابی دارند مانند مخابرات، به خوبی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به گردهمایی مجامع در چند ماه آینده و سهم‌های شاخص‌ساز و بنیادی که P/E‌های خوبی دارند و مورد اقبال هستند اگر وارد فضای تحریم شوند، وضعیت مبهم‌تری خواهند داشت.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: با توجه به برآیند پول ورودی به بازار، تورم و کاهش ارزش پول، اقبال سرمایه‌گذاران به بازار دوچندان خواهد شد و از این رو پیشنهاد می‌شود سهامداران، شرکت‌هایی که قیمت‌های آنها حباب محض بوده و چند برابر ارزش ذاتی آنها معامله می‌شوند را خریداری نکرده تا با کاهش یکباره ارزش سهم خود، مواجه نشوند.

مدیرعامل کارگزاری آپادانا گفت: پس از شوکی که به بازار وارد شد، برخی از سهم‌ها پیک قیمتی را رد کردند و کامودیتی‌محورها، بانک و خودرو به قیمت قبلی خود رسیدند اما؛ گزارش ۹ ماهه شرکت‌ها، بازار را وارد فضای تعیین‌کننده و تحلیلی‌تر می‌کند.

مهدوی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش نرخ دلار، فروش اوراق افزایش پیدا کرده و از طرفی به آخر سال نزدیک می‌شویم و اگر تجدید ارزیابی و گزارش شرکت‌ها خوب باشد طبیعتا کف قیمت‌ها را بهتر و اقبال را به بازار حفظ می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: