تعداد بازدید : ۱۶۷۷
کد خبر : ۲۰۷۰۹۰
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
شرکت‌های بنیادی و گروه‌های تجدید ارزیابی برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر هستند.

پایان کار شاخص با ۴۵۰ هزار واحدحمیدرضا طریقی مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در پیش بینی بازار به بورس نیوز اظهار کرد: با توجه به سبزپوش بودن بازار در هفته اخیر انتظار می‌رفت که بازار استراحت کوتاهی داشته باشد البته گروه بانکی‌ها روند مثبتی دارند و کلیت بازار در حال استراحت کوتاه مدت هست.

وی ادامه داد: با توجه به رشد شاخص در روز‌های گذشته در همین حدود با نوسان روبرو خواهد بود و رقم این نوسان تا حدود ۵ هزار واحد رشد مثبت و منفی پیش بینی می‌شود و بیش از این جابه جایی نخواهد داشت با توجه به رشد شتابانی که داشته، منطقی هست که استراحت کند.

مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در خصوص عوامل تاثیرگذار بر روند شاخص بیان کرد: عوامل مختلفی مانند FATF که باید تکلیف ایران تا ۲هفته دیگر مشخص شود و طی درگیری‌های سیاسی پیش آمده کشور ایران ناامن جلوه داده شده و میزبانی مسابقات ورزشی از ایران گرفته شده اما؛ با این احوال شاخص به رشد خود ادامه خواهد داد و تا پایان سال ۴۵۰ هزار واحد را طی می‌کند.

وی در پایان درخصوص سهم‌های ارزنده نیز خاطرنشان کرد: سهم‌هایی که بنیاد خوبی دارند و با توجه به اینکه دلار تا پایان سال رشد معمولی خواهد داشت به دلیل افزایش درخواست ها، سهم‌های دلاری پتروشیمی‌ها رشد خواهند کرد و شرکت‌هایی که تجدید ارزیابی دارند برای سرمایه گذاری مناسب‌تر هستند و گروه‌های خودرویی در تجدید ارزیابی‌ها ارزنده هستند اما؛ در بلند مدت سهم‌های بنیادی مانند پتروشیمی و فلزات و معدنی‌ها سهم‌های باارزشی هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: