تعداد بازدید : ۱۴۲۸
کد خبر : ۲۰۷۲۶۶
شروع مجدد روند کسب زیان این شرکت اراکی؛
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
در سال مالی گذشته عملکرد شرکت منجر به تحقق سود خالص ۳۰۲ میلیارد ریالی شده بود.

شروع مجدد روند کسب زیان در

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت ماشین‌سازی اراک در دوره سه ماهه منتهی به پایان آذرماه سال جاری، وضعیت نامناسبی داشته و عملکرد آن منجر به تحقق زیان خالص ۶۷ میلیارد و ۸۵۸ میلیون ریال شده که این میزان زیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۲ درصدی داشته است.

این در حالی است که در سال مالی گذشته عملکرد شرکت منجر به تحقق سود خالص ۳۰۲ میلیارد ریالی شده بود. (البته لازم به ذکر است، عامل اصلی سودآوری این شرکت در سال گذشته مربوط به درآمد‌های غیرعملیاتی و غیرتکرار شونده مربوط به فروش دارایی‌ها بوده است.)

درآمد‌های عملیاتی این شرکت که عمدتا مربوط به خدمات پیمانکاری و فروش تجهیزات بوده در سه ماهه نخست سال جاری به بیش از ۶۷۹ میلیارد ریال و با رشد ۴۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته محقق شده است. با توجه به حاشیه سود ناخالص شرکت، در این دوره زیان عملیاتی محقق شده است.

شروع مجدد روند کسب زیان در

به نظر می‌رسد که قیمت فعلی سهام شرکت هیچ گونه تناسبی با وضعیت عملکرد و سودآوری آن نداشته و این موضوع می‌بایست مدنظر سرمایه گذاران و سهامداران آن قرار بگیرد.

مسعود
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
شرکت ورشکسته و دارای زیان انباشته در ایران بر عکس همه دنیا سهامشان در صف خریده واقعا در عقل کسیکه سهام اینگونه شرکتها را میخرد باید شک کرد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: