تعداد بازدید : ۱۷۴۶
کد خبر : ۲۰۸۰۰۱
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
برای ماندگاری نقدینگی در بازارباید عرضه اولیه سهم‌های بزرگ انجام شود.

تداوم رشد بازار ، طبق پیش بینی‌ها

محمدکاظم مهدوی مدیرعامل کارگزاری آپادانا در خصوص روند بازار در هفته جاری به بورس نیوز اظهار کرد:
بازار مطابق پیش بینی‌ها روند صعودی خود را طی کرد و به دلیل نقدینگی بالا برخی از سهم‌ها بیش از ارزش واقعی شان معامله شدند بویژه سهم‌های کوچک که سفته بازی در موردشان انجام می‌شود.


وی عنوان کرد: "نقدینگی" نقطه تهدید بازار محسوب می‌شود و حقیقی‌ها هر سهمی را بدون توجه به "ارزش واقعی" آن می‌خرند، نکته قابل تامل این هست که نباید سهم‌هایی که از ارزش پایینی برخوردارند مورد اقبال واقع شود.


مدیرعامل کارگزاری آپادانا در ادامه تصریح کرد: "خروج نقدینگی" در "بازار" تحت شرایط ویژه سیاسی، اقتصادی و یا هر رخداد مهم داخلی و خارجی روی می‌دهد. با توجه به خبر‌های خوبی که در بازار وجود دارد مبنی بر افزایش سرمایه ایران خودرو، معاملات بالا در فولاد مبارکه و فولاد خوزستان و تجدید ارزیابی بانک ملت که در راه هست و موجب گرایش سهامداران برای سرمایه گذاری می‌شود و... بنابراین روند رو به رشد بازار ادامه دار است.


مهدوی اضافه کرد: برای "جذب پول سرگردان" در بازارباید "عرضه اولیه هلدینگ‌های بزرگ" انجام شود و این امر موجب ماندگاری پول می‌شود. مانند سهام پتروشیمی پارس که شرکتی سودآوربوده و پول را در بازار به جریان در آورده است. سهامداران هم بهتر است از خرید سهم‌های کم ارزش اجتناب کنند، سهام بعضی شرکت‌ها بیش از ارزش واقعی قیمت دارند و ارزنده نیستند با توجه به اینکه حجم کوچکی از بازار را به خود اختصاص می‌دهند.


وی خاطرنشان کرد: اهداف جدید موجب رشد بازار می‌شود اما؛ برخی از سهم‌های ارزنده و بنیادی هنوز ارزنده هستند و تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته اند و قابلیت رشد بیشتری را دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: