تعداد بازدید : ۲۴۴۲
کد خبر : ۲۰۸۲۷۲
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
ایران در بین فولاد سازان جهان رتبه دوم تولید کنندگان آهن اسفنجی را بعد از هند به خود اختصاص داده است.
 
رتبه دوم تولید آهن اسفنجی برای کشور
 
 
به گزارش بورس نیوز، بررسی آمار عملکرد فولاد سازان کشوردر دوره ۹ ماهه منتهی به آذر، نشان از تولید شمش فولاد به میزان ۱۹ میلیون و ۶۴۸ هزار تن داشته که بالغ بر ۷۵.۵ درصد برنامه پیش بینی تولید ۲۶ میلیون تنی را نشان می‌دهد.

براساس آمار منتشره از انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، تولید شمش فولادی از رشدی ۵ درصدی طی مدت زمان ذکر شده، نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۸ میلیون و ۷۰۹ هزار تن حکایت دارد.

رشد بیلت و بلوم به ۱۱ درصد رسید
طبق آمار ۹ ماهه سال جاری، نشان از تولید ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بیلت و بلوم داشته و در مقایسه با ۱۰ میلیون و ۴۷۰ هزار تن عملکرد دوره مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد رشد را تجربه کرده است.
بیلت و بلوم از مجموع شمش فولادی سهمی ۵۹ درصدی را در دوره مذکور به خود اختصاص داده اند.

تولید هشت میلیون تنی شمش اسلب
بررسی نشان می‌دهد، در مدت زمان بیان شده، هشت میلیون و ۴۸ هزارتن شمش اسلب تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، افت دو درصدی دارد.

میزان تولید اسلب در ۹ ماهه سال گذشته (منتهی به اذر) هشت میلیون و ۲۳۹ هزار تن ثبت شده بود.

تولید ۱۵ میلیون تنی فولاد
میزان تولیدات فولادی در مقاطع طویل و تخت در مجموع به ۱۵ میلیون و ۱۶۰ هزار تن رسیده که در مقایسه با ۱۴ میلیون و ۱۳۵ هزارتن در مدت ۹ ماهه پارسال (منتهی به آذر) افزایشی هفت درصدی را تجربه کرده است.
سهم مقاطع طویل فولادی آمار هفت میلیون و ۶۲۹ هزار تن و مقاطع تخت فولادی هم هفت میلیون و ۵۳۱ هزار تن را ثبت کرده است.

عملکرد مقاطع طویل فولادی از جمله تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع) نسبت به دوره ۹ ماهه ۹۷ که ۶ میلیون و ۹۳۳ هزار تن بود، رشدی ۱۰ درصدی داشت.

همچنین میزان تولید مقاطع تخت فولادی از جمله ورق گرم، سرد و پوششدارنیز نسبت به ۹ ماهه ابتدایی سال گذشته (هفت میلیون و ۲۰۲ هزار تن) رشدی پنج درصدی را نشان می‌دهد.

سهم ۸۱ درصدی میلگرد
آمار‌های مقاطع تولیدی در بخش طویل گویای آن است که طی ۹ ماهه سال جاری، میزان تولید میلگرد به ۶ میلیون و ۱۸۶ هزار تن رسیده و در بخش مقاطع طویل سهمی ۸۱ درصدی را از آن خود کرده است.

عملکرد ۹ ماهه ۹۸ نسبت به تولید پنج میلیون و ۶۵۳ هزار تن میلگرد در دوره مشابه سال جاری، رشدی ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

بیش از یک میلیون تن تولید تیر آهن
بررسی‌ها حاکی از آن است در دوره ذکر شده، میزان تولید تیرآهن و سایر مقاطع در مجموع به یک میلیون و ۴۴۳ هزار تن رسیده؛ در این میان سهم تیرآهن ۱۰.۷ درصد و نبشی، ناودانی و سایر مقاطع هم به۶۲۱ هزار تن می‌رسد.

تیرآهن در ۹ ماهه سال جاری تولیدی ۸۲۲ هزارتنی را به ثبت رسانده که درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایشی ۱۴ درصدی دارد. لازم به ذکر است در زمینه نبشی، ناودانی و سایر مقاطع هم شاهد رشد ۱۱ درصدی بوده و عملکرد دوره مشابه در سال ۹۷ نیز رقم ۵۶۰ هزار تن را نشان می‌دهد.

تولید بیش از ۲۱ میلیون تن آهن اسفنجی
بررسی گزارش‌های ۹ ماهه حاکی از آن است که آهن اسفنجی به ۲۱ میلیون و ۴۳۳ هزار تن می‌رسد؛ این آمار در مقایسه با عملکرد دوره مشابه سال گذشته رقمی هشت درصدی را ثبت کرد.
ایران در بین فولاد سازان جهان رتبه دوم تولید کنندگان آهن اسفنجی را بعد از هند به خود اختصاص داده است.
میزان تولید آهن اسفنجی در۹ماهه منتهی به آذر سال گذشته رقم ۱۹ میلیون و ۸۲۶ هزار تن را نشان داد.
ایران اکنون در جایگاه دهمین فولاد ساز جهان قرار گرفته و انتظار می‌رود با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن درسال ۱۴۰۴ به رتبه هفتمین تولید کننده فولاد برسد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: