تعداد بازدید : ۳۹۰۷
کد خبر : ۲۰۸۴۱۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با بورسی‌نیوز مطرح کرد:
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
تجدید ارزیابی دارایی تاثیری بر روند تولید و سودآوری خودرویی‌ها نخواهد داشت.

سبزپوشی خودرویی‌ها به واسطه تجدید ارزیابی

حسین عادل زاده مدیرعامل کارگزاری کارآمد در خصوص سبزپوشی برخی صنایع به بورس نیوز اظهار کرد: تجدید ارزیابی خودروسازان موجب سبزپوشی این گروه شده و از نظر بنیادی با توجه به پیشخور شدن حذف دلار ۴۲۰۰تومانی توسط برخی از سهم‌ها، تنها تجدید ارزیابی‌هاست که می‌تواند به خودروسازان تکانه‌ای وارد کند چراکه در حقیقت اصلا اتفاق خاصی برای خودرویی‌ها رخ نداده است.

وی ادامه داد: حتی اگر ایران‌خودرو تجدید ارزیابی را در دستور کار خود قرار دهد هیچ تاثیری بر روند تولید و سودآوری آن نخواهد داشت چراکه در مجموع ۳۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته جدا از بدهی آنها به قطعه‌سازان در صورت‌های مالی آنها خودنمایی می‌کند.

کارشناس بازارسرمایه افزود: تجدیدارزیابی‌دارایی‌ها از نظر روانی می‌تواند به افزایش قیمت نفت کمک شایانی کند ضمن اینکه سیاست و استراتژی دولت حمایت از بازار بوده و به دلیل رکود در بازار‌های موازی، مجموع بازار مثبت و رو به بالاست.

عادل‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: هرچند خودروساز‌ان به واسطه تجدید ارزیابی دارایی پیشتاز بازار شدند اما؛ در مجموع بسیاری از صنایع عملکرد و رشد خوبی را از خود نشان دادند؛ سیمانی‌ها نیز تجدید ارزیابی را پیش روی خود دارند و افزایش قیمت سیمانی‌ها تاثیری بر حاشیه درآمدشان ندارد.

حمیدرضا م
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
جناب کارشناس تجدید ارزیابی کمک میکند بانکها و دیگران به خودروسازان وام بدهند و همین امر موجب رونق تولید و ایجاد اشتغال میکند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: