تعداد بازدید : ۲۷۵۴
کد خبر : ۲۰۸۴۹۳
آیا از محل مازاد تجدید ارزیابی‌ها تحقق پیدا می‌کند؛
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
در بخش تسهیلات، مبلغ تسهیلات اعطایی غیر دولتی بدون تغییر خاصی نسبت به اول سال به ۷۴ هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال رسیده است.

امید سهامداران به افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بانک دی در دوره ۹ماهه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده منتهی به پایان آذر ماه سال جاری، همچنان با روند کسب زیان بوده که زیان خالص محقق شده این بانک در این دوره با کاهش ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۳۶ هزار و ۹۳۶ میلیارد ریال رسیده است.

در بررسی صورت‌های مالی سه ماهه‌های گذشته شاهد روند تقریبا ثابت زیاندهی این بانک هستیم. زیان خالص سه ماهه اول، دوم و سوم سال جاری به ترتیب معادل ۱۲.۵۶۰، ۱۲.۶۷۳ و ۱۱.۷۰۳ میلیارد ریال بوده است.

برپایه این گزارش، همان‌گونه که مشاهده می‌شود در سه ماهه سوم زیان خالص شرکت در مقایسه با سه ماهه پیش از آن کاهش در حدود ۸ درصدی را نشان می‌دهد.

با توجه به زیان محقق شده در این دوره، جمع مبلغ زیان انباشته شرکت به بیش از ۱۱۹ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال رسیده و با توجه به سرمایه ۶.۴۰۰ میلیارد ریالی این شرکت، زیان انباشته به بیش از ۱۸.۶ برابر سرمایه ثبت شده رسیده است.

لازم به ذکر است که در ترازنامه این بانک شاهد افزایش ۱۰درصدی سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار هستیم و بر اساس ترازنامه منتهی به پایان آذرماه سال جاری جمع سپرده‌های مدت‌دار نزد این بانک به ۲۵۷ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال رسیده است.

همچنین در بخش تسهیلات، مبلغ تسهیلات اعطایی غیر دولتی بدون تغییر خاصی نسبت به اول سال به ۷۴ هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال رسیده است.

بر اساس گزارش عملکرد دی ماه این بانک، مبلغ کل سود تسهیلات اعطایی معادل ۹۳۸ میلیارد ریال بوده و جمع تجمیعی این بخش از درآمد‌های بانک در دوره ۱۰ ماهه به بیش از ۸.۲۶۶ میلیارد ریال رسیده است.

امید سهامداران به افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی

همچنین در بخش سود پرداختی بابت سپرده‌های نزد این بانک، در دی ماه مبلغ ۴.۸۸۷ میلیارد ریال ثبت و شناسایی شده و به این ترتیب جمع تجمیعی این بخش از هزینه‌های شرکت تا پایان دی ماه به بیش از ۴۴ هزار و ۱۴۳ میلیارد ریال رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: