تعداد بازدید : ۵۸۲۲
کد خبر : ۲۰۱۷۷۶
سبد سرسبز این بانک جوابگوی زیان انباشته می‌شود!
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
یکی از مهمترین موارد در بحث کاهش سرمایه گذاری‌های "بانک دی"، فروش سهام شرکت "تولید نیروی برق دماوند" است که در صورت تحقق، سود مناسبی عاید این بانک می‌کند.

«بانک دی» سرمایه گذاری‌های سودآور

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، "بانک دی" که با نماد "دی" در بازار سرمایه حضور دارد، از ابتدای سال ۹۸ تا به امروز توانسته کام سهامداران خود را با ثبت بازدهی ۱۷۵ درصدی شیرین کند و سرخی صورت‌های مالی را تا حدی از یاد سرمایه‌گذاران ببرد.

هر چند که عملیات اصلی "بانک دی" موفقیت آمیز نبوده اما؛ گویا توانسته در امر سرمایه گذاری عملکرد خوبی از خود برجای بگذارد.

بر اساس صورت‌های مالی منتشر شده، "بانک دی" مالکیت کامل بر شرکت‌های خدمات پشتیبانی توسعه دیدار ایرانیان، خدمان ارزی و صرافی دی و لیزینگ دی دارد و در کنار آن، ۹۸ درصد کارگزاری بانک دی، ۹۴ درصد تولید نیروی برق دماوند و ۴۹ درصد تجارت و پرداخت الکترونیک دی را تحت مالکیت خود دارد.

مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری‌های "بانک دی" تا پایان شهریور ماه سال ۹۸ بیش از ۳۷ هزار میلیارد ریال است که نسبت به ابتدای سال رشد یک درصدی را نشان می‌دهد.

در این بین، رونق بازار سرمایه و همچنین پرتفوی سرمایه گذاری مناسب، موجب رشد درآمد حاصل از سرمایه گذاری‌ها شده است. در حالی که در ۶ ماهه اول سال ۹۷ فقط یک میلیارد ریال درآمد سرمایه گذاری‌ها شناسایی کرده بود، در همین مدت از سال ۹۸ موفق به تحقق ۱۷۳۳ میلیارد ریال شد. البته در مجموع سال ۹۷ حدود ۷۱۹۷ میلیاردریال از محل سرمایه گذاری ها، درآمد کسب کرده بود.

«بانک دی» سرمایه گذاری‌های سودآور

سرمایه‌گذاری‌های "بانک دی" از این جهت مطلوب ارزیابی می‌شود که با وجود سرمایه گذاری اندک، سود مناسبی می‌سازند.

به عنوان مثال، در‌حالی که تملک ۱۰۰ درصدی بر شرکت خدمات پشتیبانی توسعه دیدار ایرانیان برای بانک دی تنها ۵۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته اما؛ این شرکت در سال ۹۷ حدود ۸۹۰۴ میلیارد ریال درآمد شناسایی کرد.

یکی از مهمترین موارد در بحث کاهش سرمایه گذاری‌ها و خروج از بنگاه داری، فروش سهام شرکت "تولید نیروی برق دماوند" به عنوان بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی خاورمیانه و همچنین فروش شرکت‌های مازاد است که در صورت تحقق، سودآوری بسیار مطلوبی را برای بانک به دنبال خواهد داشت.

بنابراین، هر چند که مسیر دشواری پیش‌روی "بانک دی" قرار دارد اما؛ در صورتی که موفق به فروش دارایی‌های مازاد خود شود، می‌تواند بخشی از زیان خود را پوشش دهد.

علی اکبردهقان
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
بسیارازنظرتوزیع سهام عرضه اولیه وآوابسیارناراحت هستیم چون در ساعات مختلف روزبهان خریداری میکنیم و نهایتا دست ازپادرازتربرمیگردیم چه سری است و کی باید جواب بده خیلی زشته که یک ماهه که نمی تونیم بخریم چون مردم میگن کارگزاری ها خودشون میخرند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: