تعداد بازدید : ۳۲۴۱
کد خبر : ۲۰۹۲۶۵
اثر کوتاه مدت انتخابات مجلس بر بورس بررسی شد؛
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
بازار رشد مناسبی داشته و منابع خوبی نیز جذب کرده و در حال حاضر فرصت و انگیزه مناسبی را برای پذیرش شرکت‌های جدید و افزایش سرمایه ایجادکرده است.

بازار سرمایه و رخدادهای سیاسیمحمدرضا آرام‌بنیار کارشناس بازارسرمایه در خصوص تاثیر جو انتخابات بر رشد شاخص به بورس‌نیوز اظهارکرد: انتخابات مجلس اثر مستقیم بر بورس ندارد مگر اینکه مجلس پیش رو تمرکز خود را بر تولید، رونق و تسهیل فعالیت‌های تولیدی و صادراتی شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های بورسی بگذارد، در مجموع رخداد‌های سیاسی بیشتر اثر روانی و کوتاه مدت بر بورس خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: ممکن بوده که جو سیاسی با توجه به انتظارات، اثرات روانی بر بورس داشته باشد به ویژه شرکت حداکثری مردم در انتخابات سالم و بی دغدغه اثرات مثبتی را در پی خواهد داشت.

آرام‌بنیار افزود: بازار سرمایه بخشی از نظام اقتصادی بوده و نه عنصر عامل و کنترل کننده؛ انتخابات مجلس و قوه مقننه می‌تواند فضای محیطی برای بازار سرمایه ایجاد می‌کند و این قوه مقننه هست که اثرات مثبت بر بازار دارد تا بورس بر مجلس و انتخابات. افراد و گرایشات مجلس اثرگذار هست و اگر گرایش نمایندگان این دوره اقتصادی، تولید و صادرات محور باشد قطعا می‌توانند انتظار رشد بازار سرمایه را ایجاد کنند.

این کارشناس بازارسرمایه در رابطه با رشد شاخص تا پایان سال تصریح کرد: رشد شاخص بستگی به عوامل مختلف اقتصادی و سیاسی دارد و احتمالا در این میزان دچار نوسان خواهد شد و نمی‌تواند رشد قابل توجهی را تا یک ماه آینده داشته باشد، البته بازار رشد خوبی را تا به امروز داشته و منابع خوبی نیز جذب شده و شاخص در حال حاضر فرصت و انگیزه مناسبی را برای پذیرش شرکت‌های جدید و افزایش سرمایه ایجاد می‌کند و نشان از امکان عرضه سهام با قیمت مناسب دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: