تعداد بازدید : ۵۲۱۳
کد خبر : ۲۰۹۸۷۲
مشاور مدیرعامل «ویتانا» در حوزه بازار سرمایه تصریح کرد؛
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت «ویتانا» امروز برگزار و ۴۳ درصد سود، تقسیم شد و به همراه آن، اخباری خوش به بیرون مخابره شد.

چند خبر برای سهامداران «غویتا» در کمتر از یک ماه

به گزارش بورس نیوز، شرکت «ویتانا» در سال مالی متهی به آذر ماه ۹۸ به ازای هر سهم ۱۲۷۵ ریال سود محقق کرد که نسبت به سال مالی ۹۷ رشد جالب توجه ۱۳۳ درصدی را به معرض نمایش می‌گذارد. به سرعت، این شرکت به استقبال مجمع سالانه رفت و ۵۵۰ ريال آن را بین سهامداران تقسیم کرد.

محمد مهدی سماواتی مشاور حوزه بازار سرمایه شرکت «ویتانا» پس از پایان مجمع عمومی عادی سالیانه در گفتگو با بورس نیوز خاطرنشان کرد:

پذیرش شرکت «ویتانا» در بازار دوم فرابورس انجام شد اما؛ شأن این مجموعه را بازار دوم نمی‌دانیم. به زودی با ثبت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، میزان سرمایه اسمی به ۱۴۴۵ میلیارد ریال خواهد رسید و با ثبت افزایش سرمایه مذکور، شرایط برای صعود به بازار‌های بالاتر فراهم می‌شود و اقدامات لازم برای ارتقا به تابلوی بالاتر فرابورس انجام خواهد شد. با تداوم روند کنونی، چه بسا در سال ۲۰۲۰ درخواستی مبنی بر حضور در تابلوی بورس را نیز ارائه خواهیم کرد.

وی افزود: در حال حاضر، سازمان بورس موافقت ضمنی خود را با تجدید ارزیابی شرکت اعلام کرده و در این بین، اعطای مجوز رسمی را به رفع مشکل سند مالکیت زمین‌های کاسپین، منوط کرده است. این مشکل نیز به زودی مرتفع خواهد شد و تلاش بر این است تا قبل از پایان سال، مجوز‌های لازم اخذ شود.

چند خبر برای سهامداران «غویتا» در کمتر از یک ماه

مشاوره حوزه بازار سرمایه در ادامه در خصوص انگیزه‌های شرکت «ویتانا» برای حضور در بازار‌های بالاتر، اظهار داشت: حضور در بین شرکت‌های بزرگ و مطرح بازار سرمایه، قطعا برای سهامداران شیرین خواهد بود و جایگاه «ویتانا» بالاتر از آن چیزی است که در حال حاضر هست. این موضوع، به نوبه خود موجب اقبال بیشتر صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نهادی به سهم می‌شود و برخی محدودیت‌ها از پیش پای سهامداران برداشته خواهد شد.

سماواتی قیمت کنونی سهم را منطقی ارزیابی کرد و گفت: به طور کلی، اگر ارزش جایگزینی دارایی‌های شرکت را با مدل‌های معتبر مثل مدل Enterprise Value یا P/E تحلیلی و آینده‌نگرانه بررسی کنیم، متوجه ارزش بالای «غویتا» خواهیم شد. با توجه به این که ۵۰ درصد رشد در تولید و فروش سال مالی ۹۹ پیش بینی شده، نسبت P/S رشد قابل توجه خواهد داشت. به نظر می‌رسد قیمت سهام «غویتا» در محدوده منصفانه‌ای قرار دارد و قطعا ارزش ذاتی به ارقام کنونی نزدیک و حتی بالاتر است.

وی آخرین وضعیت طرح توسعه شرکت را چنین عنوان کرد: پروژه کاسپین هم از نظر تنوع و ظرفیت تولید محصول و هم تکنولوژی این امکان را فراهم آورده تا در بازار محصولات شرینی و آردی «ویتانا» جزو سه شرکت اصلی محسوب شود و قصد داریم با تولید محصولات نوآورانه و خاص، به سمت رتبه دوم بازار حرکت کنیم.

مشاوره حوزه بازار سرمایه شرکت «ویتانا» در خاتمه به نکته مهمی اشاره کرد و تصریح کرد: باید توجه داشت که صورت‌های مالی شرکت برای سومین سال پیاپی اظهارنظر مقبول از حسابرسان دریافت کرد و در کمتر از ۵۶ روز به تصویب در مجمع رسید؛ در حالی که مهلت قانونی ۴ ماهه داشتیم. اکنون نیز تصمیم داریم در کمتر از ۳ ماه سود نقدی مصوب در مجمع سالیانه را بین سهامداران پرداخت کنیم. وضعیت اینچنینی را کمتر در شرکت‌های در حال توسعه مشاهده می‌کنیم و این‌گونه اقدامات در راستای شفافیت و توجه به سهامداران انجام می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: