تعداد بازدید : ۳۲۳۱
کد خبر : ۲۱۰۲۴۸
تحلیل‌گر مسائل اقتصادی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
به نظر نمی‌رسد مسیری که بانک مرکزی با اعمال قوانینی، چون کاهش سقف تراکنش، عملیات بازار باز و kyc شدید برای شناسایی جریان پولی در پیش گرفته اثرات مثبتی به همراه داشته باشد.
 
مسیر
 
میثم رادپور، تحلیل گر مسائل اقتصادی با اشاره به اقدامات بانک‌مرکزی در خصوص کنترل ارز به بورس نیوز گفت: بانک مرکزی اقداماتی را آغاز کرده و مدعی کنترل بازار ارز بوده اما؛ مطلقا تصور نمی‌شود که کاهش سقف تراکنش‌های بانکی، عملیات بازار باز و kyc شدیدی بانک‌ها برای شناسایی جریان پولی، اثرات مثبتی داشته باشد.
 
این تحلیل‌گر مسائل اقتصادی ادامه داد: در شرایط موجود انتظار می‌رود دوره ثبات یکسال به طول بیانجامد تا فرصت تجهیز دوباره نقدینگی، بازگشت قدرت خرید و خلق پول برای بانک‌ها فراهم شود.

وی افزود: باید توجه داشت که این امر به زودی میسر نخواهد شد چراکه به شدت قدرت خرید کاهش یافته و موانع جلوی تحریک طرف تقاضا و تخلیه طرف عرضه، می‌ایستند.

رادپور با ذکر فرضیه‌ای در خصوص اقدامات بانک‌مرکزی خاطر نشان کرد: برخلاف تصور عموم که بازار ارز تحت کنترل بانک مرکزی قرار دارد در این فرضیه، بانک عاملی محرک برای تمامی مشکلات بوده و نگرانی‌های زیادی در بازار‌ها رقم زده است.
 
وی ادامه داد: اقداماتی در راستای افزایش هزینه معاملات، تغییر قوانین و کاهش سقف تراکنش‌های بانکی موجی از نگرانی را درمیان صاحبان کسب‌و‌کار و فعالان بازارسرمایه ایجاد کرده و نه‌تنها باعث ثبات نشده بلکه پتانسیلی برای به هم ریختگی در بازار ارز نیز رقم زده است.

این تحلیل گر مسائل اقتصادی در پایان اضافه کرد: به نظر می‌رسد که افزایش قیمت ارز جهت‌دار نبوده و یک روند را ایجاد نخواهد کرد، اما از سویی دیگر مسیری که رئیس کل بانک مرکزی در پیش گرفته نگران کننده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: