تعداد بازدید : ۲۴۵۰
کد خبر : ۲۱۰۵۶۱
کارشناس بازار سرمایه بررسی کرد:
۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
میانگین ارزش معاملات روزانه سهام از ۶ هزار میلیارد تومان، که معادل ۳/ ۰ درصد کل نقدینگی کشور می باشد، عبور کرده است.

به گزارش بورس نیوز، در بازارهای جهانی نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا بیشتر شده است و از رغبت سرمایه گذاران به دارایی های ریسکی کاسته است که در پی آن شاخص های سهام اروپا و آتی آمریکا کاهشی شده اند.

علاوه بر این اخبار منتشر شده حاکی از این است که موارد ابتلا به ویروس کرونا در خارج از چین بیشتر شده و تعداد شرکت هایی که تحت تاثیر پیامدهای منفی ویروس کرونا قرار گرفته اند نیز در حال افزایش است. در پی این جریانات ریسک گریزی، اونس طلای جهانی و دلار و اوراق و خزانه داری در آمریکا با اقبال مواجه شده است. بطوریکه قیمت اونس طلای جهانی با ۳ درصدی قیمت نسبت به هفته قبل، از ۱۶۰۰ دلار هم عبور کرد و به بالاترین سطح قیمتی هفت سال اخیر رسید. جالب اینکه ین ژاپن که معمولا در حکم دارایی کم ریسک در شرایط ریسک گریزی، مورد توجه ریسک گریزان قرار می گرفت. اما این بار به دلیل داده های اقتصادی ضعیف ژاپن و جریانات نقدینگی پایان سال مالی این کشور با کاهش همراه شده است.
اما قیمت نفت خام برنت در حال ثبت طولانی ترین دوره در بیش از یک سال گذشته است. چرا که تحریم های آمریکا، علیه تولیدکنندگان بزرگ نفت همانند ایران و روسیه و ونزوئلا، و افزایش درگیری ها در لیبی، باعث نگرانی سرمایه گذاران بازار نفت از کاهش عرضه نفت خام در بازارهای جهانی شده است. قیمت نفت برنت با رشد بیش از ۵ درصدی، نسبت به هفته قبل همراه بوده است. این در حالی است که قیمت کامودیتی ها به غیر از سرب، نسبت به هفته قبل نزولی بوده است.

کرونا و سرمایه گذاران ریسک گریز!

کرونا و سرمایه گذاران ریسک گریز!
اما در بازارهای داخلی همچنان حجم نقدینگی وارد شده به بازارها از یک طرف و چشم انداز افزایشی نرخ تورم سال آینده از طرف دیگر، امکان اصلاح را به هیچ یک از آنها نمی دهد به طوریکه در بازارهای کالایی شاهد رقابت نفس گیر در برخی اقلام همچون محصولات فلزی هستیم و در بازار سرمایه هم با وجود رشد ۱۶۷ درصدی شاخص از ابتدای امسال، همچنان شاهد رشد آن و نزدیک شدن به عدد ۵۰۰ هزار هستیم و این در حالیست که با عبور نسبت pe از عدد ۱۰، نشانه هایی از در پیش بودن مقاومت هایی در نزدیکی این عدد در نمودار مشهود است که باید دید شرایط حاکم بر بازار مجالی برای اصلاح می دهد یا نه. چراکه میانگین ارزش معاملات روزانه سهام از ۶ هزار میلیارد تومان، که معادل ۳/ ۰ درصد کل نقدینگی کشور می باشد، عبور کرده است و تعداد کدهای جدید و افرادی که تازه به این جرگه می پیوندد روز به روز در حال افزایش است.

کرونا و سرمایه گذاران ریسک گریز!

قوی ترین و ضعیف ترین عملکردهای هفته پایانی بهمن ۹۸

کرونا و سرمایه گذاران ریسک گریز!

کرونا و سرمایه گذاران ریسک گریز!
کاری از محمدرضا ترابی _ کارشناس بازار سرمایه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: