تعداد بازدید : ۴۳۰۹
کد خبر : ۲۱۱۱۱۰
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به تشخیص به موقع بحران توسط دلالان و هشدار بحران در خودرویی ها و...

به گزارش بورس نیوز، خیاط هم در کوزه افتاد. معاون وزیر بهداشت که بعضی ها تعللش در اطلاع رسانی را محکوم می کردند و معتقد بودند در مورد کرونا با مردم صادق نیست، امروز شدیدا صداقت پیشه شده و در پیام ویدئویی اعلام کرده کرونا دارد و حتما کرونا را شکست می دهیم. انگار کرونا در بین مقامات هم مثل برخی ژست های پوپولیستی شده که مایه مباهات است! شاید هم عادت کرده ایم با همه چیز عکس یادگاری بیندازیم... البته در بین مبتلایان به کرونا، اسامی دانه درشت های دیگری هم به چشم میخورد. گویا نسخه ماسک و چای زنجبیل دوستان خیلی هم موثر نبوده است.

 

تشخیص به موقع بحران توسط دلالان

اما وزیر بهداشت در پشت صحنه مصاحبه خود گفته ماسک‌ها در دست یک مشت دلال پدرسوخته مفت‌خور افتاده است! کاش از ایشان می پرسیدند چطور دلالان بحران کرونا را به موقع تشخیص دادند و ماسک دپو کردند؛ ولی شما نفهمیدید؟! بهتر نیست یکی از همان دلالان را جای شما بنشانند؟

 

پیشنهاد عجیبی که رد شد

دبیرکل کانون کارگزاران دیروز درخواست کرده بود صدور کد بورسی جدید و عرضه های اولیه تا پایان سال به خاطر کرونا متوقف شود! صبح امروز معاون ملاصدرا این پیَشنهاد را رد کرد و گفت عرضه های اولیه ادامه می یابد. کرونا برای هر کس بد بوده برای بورس تهران خوب بوده و دلیل پیشنهاد توقف عرضه های اولیه از آن پیشنهادات عجیب و غریب بود. به هر حال عرضه های اولیه به قدر کافی قطره چکانی هست و نیازی نیست دیگر با این پیشنهادات آن را محدودتر کنیم و همین دو زار دلخوشی مردم را هم از آنها بگیریم.

 

نسخه ای غلط برای کارگران

یکی از آقایان تازگی ها متوجه شده دستمزد کارگران نسبت به سبد مصرف خانوار خیلی کم است و حداقل نیمی از نیازها با این حقوق ها تامین نمی شود؛ پس حداقل افزایش دستمزد باید ۵۸ درصد باشد. اینکه قشر کثیری از مردم با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند اصلا اتفاق جدیدی نیست. اما ایشان بد نیست بدانند تولیدکنندگان، حقوق و دستمزد کارگران را در هزینه هایشان آورده و قیمت محصول را بر اساس بهای تمام شده تعیین می کنند. یعنی هر چه دستمزدها افزایش یابد، نرخ کالاها بیش از آن افزایش خواهد یافت و در نتیجه سبد مصرف خانوارها باز هم کوچک و کوچکتر خواهد شد. چاره را در جای دیگر باید جست.

 

بحران خودرویی دیگر چیست؟

طلب قطعه سازان از خودروسازان به ۳۱ هزار میلیارد تومان رسیده و خط و نشان کشیده اند که اگر دولت به وعده خود عمل نکند و ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودرویی ها ندهد، دچار بحران ملی خودرو خواهیم شد. اگر پراید ۷۰ میلیون تومانی بحران نیست، پس بحران چیست؟ اصلا سود این افزایش قیمت ها به جیب چه کسی می رود که جیب خودروسازان، هم با پراید ۲۰ میلیون تومانی خالی بود و هم با پراید ۷۰ میلیونی؟؟! کاش حالا رسیدگی شود، نه اینکه چند سال دیگر باز سلطانی نو، رو کنند.

سید
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
سلطان خودرو مدیرعامل شرکت کروز هستند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: