تعداد بازدید : ۳۱۳۱
کد خبر : ۲۱۱۵۲۵
شیرین کامی این شرکت از نقدینگی جدید؛
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
ورود نقدینگی بالا به بازار سرمایه در سال جاری موجبات رشد درآمد‌های شرکت «بورس اوراق بهادار تهران» را فراهم آورد اما؛ این موضوع انتظارات برخی را برآورده نکرد!

درآمد‌های «بورس» کجا هزینه می‌شود!

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، در سال جاری با رشد حجم و ارزش معاملات بازار سرمایه و ورود نقدینگی، علاوه بر رشد فزاینده قیمت سهم ها، شرکت بورس و فرابورس و همچنین شرکت‌های کارگزاری درآمد‌های بسیار بالایی را کسب کردند.

بر اساس گزارش عملکرد بهمن ماه، شرکت «بورس اوراق بهادار تهران» ۵۵۴ میلیارد ریال درآمد کسب کرد که نسبت به دی ماه ۲۶ درصد رشد نشان می‌دهد. از آن جا که درآمد اصلی این شرکت از محل کارمزد معاملات تأمین می‌شود، رشد درآمد‌ها به منزله افزایش حجم و ارزش معاملات است.

به طور کلی «بورس» در ۱۱ ماهه سال ۹۸ بالغ بر ۳۰۷۰ میلیارد ریال درآمد شناسایی کرده؛ در حالی که ۱۴۴۹ میلیارد ریال حاصل فعالیت‌های این شرکت در سال ۹۷ بود.

با بهبود اوضاع بازار سرمایه و ورود نقدینگی‌های جدید، عایدی «بورس» نیز به دنبال آن رشد کرده است. همان‌گونه که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، درآمد‌های عملیاتی تا سال ۹۶ در محدوده مشخص حرکت می‌کرد اما؛ در سال ۹۷ رشد مطلوبی داشت و در مدت سپری شده از سال ۹۸ پرش بلندی داشته است.

درآمد‌های «بورس» کجا هزینه می‌شود!

در نمودار زیر روند درآمدزایی «بورس» با ارزش معاملات را مشاهده می‌کنید. بر اساس این گزارش، با شتاب گرفتن ارزش معاملات بازار سرمایه در سال ۹۷ و ۹۸، نمودار درآمد‌های «بورس» نیز رو به بالا حرکت کرد.

درآمد‌های «بورس» کجا هزینه می‌شود!

در چنین شرایطی حداقل انتظار سهامداران و سرمایه‌گذاران این است که خدمات مطلوبی به آن‌ها ارائه شود اما؛ بار‌ها همچون در معاملات امروز شاهد اختلال در هسته معاملات بوده‌ایم.

در نظرسنجی آبسیم پلاس، ۶۴ درصد از سهامداران اعلام کرده‌اند از خدمات ارائه شده ناراضی هستند و تنها ۳۶ درصد رضایت خود را بیان داشته‌اند.

آیا بهتر نیست فکری به حال این هسته مریض و خسته کرد؟! اختلال در هسته معاملات سرمایه‌گذاران را دچار تردید و اشتباه در انتخاب استراتژی می‌کند و سمت و سوی معاملات را بر هم می‌ریزد.

در چنین شرایطی که درآمد‌های بورس به لطف ورود نقدینگی جدید افزایش یافته، بهبود شرایط و زیرساخت معاملات، کمترین و ابتدایی‌ترین خواسته سهامداران است.

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
اصلا مشخص نیست این حجم عظیم درامد چه از بابت کارمزد و چه از نظر اجاره و دهها مورد دیگه همچون سود سپرده و ...در کجا و چگونه هزینه میشود و چه ژن خوب هایی از این خان هفت رنگ ارتضاق میکنند....مردم بیچاره حتی کوچکترین اطلاعی از حقوق و مزایای مدیران و پرسنل بورس و شرکتهای تابعه ندارند..ایکاش نظارتی بر این درآمدها بود چون بورس سهامی عام و سهامداران در عایدی آن سهیم هستند.
ارسلان دولتخواه
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
حدود 11 سال است در بورس سهام خرید وفروش میکنم هسته معاملات وزیر ساختها روز به روز بدتر میشودحرا ؟؟؟ تکنولوژی در بورس های دنیا پیشرفت می کنددر بورس ایران پسرفت !!!!فقط از مردم بابت کارمزد و فناوری ومالیات پول میگیرند
سهامدار خرد
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
تا درامد شرکتو از ما بعترون نخوردن بورس بلافاصله باید افزایش سرمایه 200درصدی بدهد .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: