تعداد بازدید : ۳۵۶۵
کد خبر : ۲۱۲۳۸۵
پای تابلوی معاملات؛
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
جنگ نفتی عربستان و روسیه منجر به افت شدید قیمت‌های جهانی نفت و کامودیتی‌ها شد و تبعات آن به بورس تهران نیز سرایت کرد اما؛ چند نکته از دید سهامداران هیجان زده پنهان مانده است.

حقوقی‌ها پای بنیادی‌ها ایستادند

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، تحت تأثیر افت قیمت جهانی نفت و فلزات اساسی، بازار سرمایه امروز شروع منفی داشت و صف‌های فروش سنگین به اغلب سهم‌ها سرایت کرد اما؛ این رفتار تنها ناشی از هیجان بدون تحلیل است. چرا که نفت در بودجه سال آینده سهم بسیار اندکی دارد و اقتصاد کشور از قیمت‌های جهانی نفت و فلزات اثر کمی می‌پذیرد.

بنابراین، نباید تحت تأثیر تحولات جهانی که مدت زمان زیادی به درازا نمی‌کشد، اینگونه هیجانی عمل کرد.
در حال حاضر، شاخص کل بورس تهران بیش از ۱۳ هزار واحد افت کرد و ارزش معاملات از رقم ۳۱۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است.

حقوقی‌ها پای بنیادی‌ها ایستادند

بنا به دلایل گفته شده در معاملات امروز بازار سهام، حقوقی‌ها صنایع مختلفی را در صدر لیست خرید خود قرار دادند و بر اساس آن، «وبملت» و «فولاد» را خریدار بودند و «وبصادر» را نیز در تیررس خرید خود قرار داده‌اند.

حقوقی‌ها پای بنیادی‌ها ایستادند

از طرف دیگر، حقوقی‌ها در معاملات «شپنا» بیشترین برآیند خروج را رسم کردند. همچنین، میل به فروش بالایی از خود در دیگر سهم‌های تازه وارد بازار سهام «ذوب» و «دماوند» نشان دادند.

حقوقی‌ها پای بنیادی‌ها ایستادند

پرعرضه‌ترین نماد امروز بازار سرمایه همانند روز گذشته «تپکو» است که صف فروش بسیار سنگینی را تحمل می‌کند. دو نماد «وتجارت» و «شپنا» دیگر نمادهایی هستند که عرضه های بالایی در آن ها رخ می‌دهد.

حقوقی‌ها پای بنیادی‌ها ایستادند

همچنین، تقاضای بالایی در نمادهای تازه عرضه شده «شگویا» شکل گرفته و پس از آن، سهام «تملت» و «قرن» بیشترین میزان تقاضا را دارند.

حقوقی‌ها پای بنیادی‌ها ایستادند

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
ریزش شدید امروز بازار به جهت باجگیری آقای م از وزیر اقتصاد به جهت اجرای کاهش دامنه قیمت هستش و از ابتدای شروع سفارش گذاری کاملا دستوری بودن سفارشات فروش در منفی کامل محرز و قابل روئیت بود....
وزیر اقتصاد باید این ... و دارو دسته اش را که سالهاس در حال غارت سرمایه های مردم در بورس و فرابورس هستند اخراج کند....ریزش امروز را اگر یک شخص قدرتمند و بیطرف بررسی کند میبیند که تمام سفارشات فروش از سوی حقوقیها گذاشته شده و بازار را با دستکاری قیمت به این حال و روز در آوردند.

ریزش بی سابقه امروز در اصل جنگ قدرت بین وزیر اقتصاد با محمدی و دارو دسته شان هست.
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
با درود فراوان تنها دلیل منفی امروز شاخص بخاطر بخشنامه کد اولی ها بود چون بر اساس آخرین مقاله های تحقیقی قیمت نفت و ارتباط با شاخص کل بورس اصلا هیچگونه ارتباط مستقیمی بین شاخص کل با قیمت نفت ندارد البته در شرکت های مستقیم اثر گذار هست و تنها دلیل افت امروز بخشنامه کد اولی ها است چون شاهد این موضوع ارزش معاملات است که تا روز چهار شنبه 4000 میلیارد تومان بود ولی الان که دارم تایپ میکنم ارزش معاملات 2.500 ملیلیارد تو مان است
رضائیان
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
شاید بشه گفت نفت و کرونا دلایل اصلی افت بودن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
خداکنه فردابورس مثبت بشه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: