تعداد بازدید : ۱۲۴۵
کد خبر : ۲۱۳۸۰۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
با کنترل بازار‌های رقیب با استفاده از ابزار‌های غیراقتصادی حجم زیاد نقدینگی توسط فعالان تازه وارد به بازار سرمایه تزریق شده است.
حجم زیاد نقدینگی توسط فعالان تازه وارد
امین رنجبر، مدیرعامل شرکت سبدگردان آبان در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، اظهار کرد: جهش شاخص بورس در یک سال گذشته ابتدا بخشی از فرایند تطبیق ارزش سهام شرکت‌ها با تغییرات بزرگ به وجود آمده در بازار ارز بود. اما از نیمه سال با اراده دولتمردان ورود نقدینگی ناامید از سایر بازار‌ها این رالی صعودی را تداوم بخشید.
 
وی افزود: با کنترل بازار‌های رقیب با استفاده از ابزار‌های غیراقتصادی حجم زیاد نقدینگی توسط فعالان تازه وارد به بازار سرمایه تزریق شده است.
 
مدیرعامل شرکت سبدگردان آبان ادامه داد: به نظر می‌رسد تصمیم گیرندگان کلان اقتصادی دولت در پی بهره مندی از قدرت جذب نقدینگی بدون ایجاد آثار تورمی سیل نقدینگی سرگردان را به بازار سرمایه سوق داده و موجب روند بی سابقه این بازار گشته اند. تا جایی که شاخص فقط برای چند ساعت فرصت اصلاح را می‌تواند تجربه کند.
 
این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: از سوی دیگر تصمیم دولت در خصوص واگذاری سهام در بازار نیز می‌تواند انگیزه دیگری برای سوق دادن نقدینگی به بازار سهام شود.  
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: