تعداد بازدید : ۱۶۶۰
کد خبر : ۲۱۳۹۲۴
نگاهی به آخرین وضعیت و عملکرد مالی آن این عرضه اولیه‌ای؛
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
این شرکت همچنین مالکیت ۴۳ درصدی شرکت پدیده شیمی جم را در اختیار دارد. شرکت مذکور بخشی از مواداولیه مورد نیاز شرکت پدیده شیمی قرن را تامین می‌کند.

ارزش بازار رکورد قرن زد

به گزارش بورس نیوز، شرکت پدیده شیمی قرن که در ماه گذشته به بازار سرمایه عرضه شد، در حال حاضر با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت از زمان عرضه اولیه همراه بوده و ارزش بازار این شرکت به بیش از ۳۴ هزار و ۹۸۲ میلیارد ریال رسیده است.

حیطه فعالیت این شرکت، تولید و فروش محصولات بهداشتی در سه دسته محصول بهداشت شخصی، بهداشت خانه و بهداشت البسه است. ظرفیت اسمی تولید این شرکت ۲۴۹ هزار تن است. با این حال میزان تولید و فروش متوسط سالیانه آن در سال‌های اخیر بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تن بوده است.

محصولات بهداشت شخصی شامل مایع دستشویی، شامپو، نرم‌کننده و شامپوی بدن است. محصولات بهداشت خانه نیز شامل سفیدکننده و جرم گیر، مایع ظرفشویی، انواع پاک کننده سطوح و شیشه پاک است. گروه محصولات بهداشت البسه نیز شامل مایع لباسشویی و تیره شور، پدر لباسشویی و نرم کننده حوله و لباس است.

این شرکت همچنین مالکیت ۴۳ درصدی شرکت پدیده شیمی جم را در اختیار دارد. شرکت مذکور بخشی از مواداولیه مورد نیاز شرکت پدیده شیمی قرن را تامین می‌کند.

بر اساس اعلام شرکت پدیده شیمی قرن، قرار است در سال آینده ۱۰ درصد از سهام شرکت پدیده شیمی جم در بازار سرمایه عرضه شود. همچنین، سود سهام دریافتی از محل سرمایه گذاری در سهام شرکت پدیده شیمی جم در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۱۹۰ میلیارد ریال رسیده بود و انتظار می‌رود که سود سهام دریافتی از این شرکت در سال ۱۳۹۸ به بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال برسد.


سرمایه ثبت شده فعلی شرکت معادل ۱.۰۰۰ میلیارد ریال است. مجوز افزایش سرمایه تا ۲.۰۰۰ میلیارد ریال نیز دریافت شده است و زمان اجرایی شدن آن به هیئت مدیره شرکت تفویض شده است.

فروش محقق شده بهمن ماه شرکت بر اساس آخرین گزارش عملکرد ماهیانه شرکت به ۱.۱۰۶ میلیارد ریال رسیده تا به این ترتیب جمع مبلغ فروش ۱۱ ماهه از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه به ۸.۸۷۸ میلیارد ریال برسد. متوسط فروش ماهیانه شرکت در ماه‌های اخیر به بیش از ۱.۰۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

این در حالی است که متوسط فروش ماهیانه شرکت در ابتدای سال ۹۸ کمتر از ۷۰۰ میلیارد ریال بوده است. رشد مبلغ فروش عمدتا به دلیل افزایش نرخ‌های فروش بوده است. با توجه به شرایط بهداشتی و شیوع کرونا در کشور، به نظر می‌رسد که حجم تقاضا برای محصولات شرکت در اسفند ماه و ماه‌های پیش رو همچنان افزایشی باشد.

متوسط نرخ فروش سه گروه اصلی محصولات شرکت شامل بهداشت شخصی، بهداشت خانه و بهداشت البسه بر اساس گزارش عملکرد ماهیانه بهمن ماه به ترتیب معادل ۱۰۶.۷، ۵۸.۶ و ۸۹.۲ میلیون ریال به ازای هر تن بوده است. این نرخ‌ها در مقایسه با متوسط نرخ‌های فروش از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه، رشد محسوسی را نشان نمی‌دهد.

حاشیه سود ناخالص شرکت عمدتا (به میزان ۸۰ درصد از کل حاشیه سود ناخالص کسب شده) از محل تولید و فروش سه محصول مایع لباسشویی، مایعات دستشویی و شامپو و نرم‌کننده است. ۴۰ درصد از مبلغ حاشیه سود ناخالص شرکت مربوط به محصول مایعات لباسشویی است و دو محصول ذکر شده دیگر یعنی مایعات دستشویی و شامپو و نرم‌کننده به ترتیب ۲۰ و ۲۱ درصد از کل حاشیه سود ناخالص را به خود اختصاص می‌دهند. همچنین، متوسط نرخ حاشیه سود ناخالص محصولات شرکت بر اساس صورت‌های مالی ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه معادل ۳۶ درصد بوده که این نرخ حاشیه سود در مقایسه با سال ۹۷ تفاوتی را نشان نمی‌دهد.

در بخش هزینه‌های تولید، بیش از ۹۰ درصد از این هزینه‌ها مربوط به تامین مواد اولیه مصرفی شرکت است. بیش از ۷۵ درصد از مواد اولیه مورد نیاز شرکت از طریق بازار‌های داخلی و ۲۵ درصد نیز از محل بازار‌های وارداتی تامین می‌شود.


با توجه به سودآوری شرکت در دوره ۹ ماهه و انتظار برای رشد مقادیر و نرخ‌های فروش در سه ماهه پایانی سال و به‌خصوص اسفند ماه و با لحاظ کردن سود سهام دریافتی از شرکت پدیده شیمی جم، انتظار می‌رود که سود خالص شرکت در سال ۱۳۹۸ به بیش از ۲.۳۰۰ میلیارد ریال برسد که معادل ۲.۳۰۰ ریال به ازای هر سهم خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: