تعداد بازدید : ۸۸۵
کد خبر : ۲۱۴۵۰۰
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
بستر‌های اجرایی ابزار فروش تعهدی فراهم شده، اما امری زمان بر خواهد بود چرا که به لحاظ قوانین و مقررات هنوز برخی "عدم شفافیت "‌ها دیده می‌شود و باید منتظر بود که میزان و نحوه سرمایه گذاری "صندوق‌های سرمایه گذاری" و یا " بانک ها" در این ابزار مشخص شود.
 
 
محمد مشاری، مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در خصوص ابزار فروش تعهدی به بورس نیوز گفت: نباید انتظار معجزه از ابزار‌های نوین مالی داشت همانطور که از "اختیار فروش تبعی" استقبال صورت نگرفت.

وی ادامه داد: ابزار‌های نوین مالی به فرهنگ سازی و آموزش نیاز مبرم داشته و به نظر نمی‌رسد در ابزاری، چون فروش تعهدی به سرعت شاهد حجم معاملات باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: بستر‌های اجرایی این ابزار فراهم شده، اما امری زمان بر خواهد بود چرا که به لحاظ قوانین و مقررات هنوز برخی "عدم شفافیت "‌ها دیده می‌شود و باید منتظر بود که میزان و نحوه سرمایه گذاری "صندوق‌های سرمایه گذاری" و یا " بانک ها" در این ابزار مشخص شود.

مشاری به حجم زیادی سرمایه گذاری بانک‌ها بر ابزار‌های تبعی اشاره داشت و گفت: در تمام دنیا این بانک‌ها هستند که بر ابزار‌های تبعی سرمایه گذاری می‌کنند، با توجه به محدودیت‌های بانک مرکزی در حوزه "سرمایه گذاری"، اگر بانک‌ها قادر به استفاده از ابزار فروش تعهدی نباشند و تمام توقع‌ها به سرمایه گذاران خرد یا سرمایه گذاران نهادی با پول‌های محدود ختم شود نمی‌توان حجم زیادی را متوقع بود و در کل این ابزار، بر بازار سرمایه تاثیر چندانی نخواهد داشت.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
باید خذف شود مخل بازار است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.